‘Bir öğün maman benden olsun’ dediler

Datça halkı ve ilçedeki yerleşik yabancıların desteğiyle gerçekleşen Geleneksel Noel Pazarı’nın 12.’si geçtiğimiz hafta sonu dondurucu soğuğa rağmen gerçekleştirildi. Organizasyon bu yıl, Datça Hayvanseverler Derneği’ne ait hayvan barınağındaki paticanların yiyecek-ilaç ve tedavi masraflarına katkı sağlama amacı için gerçekleştirilerek daha da anlamlı kılındı. Stant gelirlerinin tamamı derneğin ihtiyaçlarında kullanımına verildi.

Dernek yetkilileri yaşadıkları mutluluğu, ”Hava şartlarının yağmurlu olmasından dolayı 16 Ararlık’daki organizasyonu bu sene 6 Ocak Pazar günü yapmaya karar verdik. Derneğimiz bünyesindeki barınağımız kıt kanat ayakta durmaya çalışıyor. Buradaki stant satışımızın tüm geliri ile bazı yerleşik yabancılar ile yerli halkımız evde kullanmadığı hediyelik eşyalar, evde hazırlanan yiyecek – içecek ve tekstil ürünlerinin tüm gelirini barınağımıza bağışta bulundu. Dernek olarak yine tüm geliri barınağımıza harcanmak kaydıyla gün boyu ekmek arası satışı yaptık. Emeği geçen katkı sağlayan alış veriş yapan,bağışta bulunan, tüm halkımıza teşekkür ediyoruz” diyerek dile getirdi.

”BİR ÖĞÜN MAMA SENDEN OLSUN”

Datça Yılmazlar Ortaokulu , E-Twinning (Avrupa Okul Ortaklığı) Kulübü öğrencileri de, ‘Bir öğün mama senden olsun’ sloganıyla ,okul idarecileri ve rehber öğretmenleriyle birlikte, Noel Pazarında stant açıp, satış yaptı. Kulübün, ‘Sokak Hayvanları Aç Kalmasın’ projesi kapsamında kermese katılan öğrenciler, gün boyu dönüşümlü olarak ,evlerinden getirdikleri pasta,kek börek ve çörekleri ev ve giyim eşyaları ile süs ve takı malzemelerinin satış yaparak tüm geliri bağışladı.

Ayrıca Neşeli Patiler Dans gurubu’ da dans gösterisiyle Noel Pazarına renk kattı.

- Haber Hürriyeti, Dost Sayfa bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/3313441/bir-ogun-maman-benden-olsun-dediler