Karşıyaka'da Yeşil Atak

ÖNCE MİNİ YORUM:

Dünya Çölleşme Günü'nde Karşıyaka'da "Yeşil Atak" geldi. Ak Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli öncülüğünde Karşıyaka'nın 35,5 sembolünden yola çıkılarak Yamanlarda 355 çam ve zeytin fidanı dikildi. "Kıyamet bile Kopsa elinizdeki fidanı dikin" öğüdünde bulunan dinin mensupları olarak Ağaç dikmek çok önemli... Yalnız fidan dikimini şov amacıyla değil de gerçek anlamda doğa için yaparsak daha anlamlı olur düşüncesindeyim. Fidan dikerken poz vermek ve o fotoğrafları paylaşmak Yeşil Seferberliği için elbet örnek bir hareket.  Fakat, küresel ısınmanın etkilerini hissettiğimiz Haziran ortasında  bir iki hafta o fidanları sulamazsanız, tüm emekler heba olur, kuruyup gider. Önerim yağmurların düşeceği ve sıcaklıkların etkisini azaltacağı sonbahar'a kadar o fidanları elinize alacağı ibriklerle kovalarla sulamanızdır. Sizi bu tür etkinliklerde de görmek ve diktiğiniz fidanların boyunuzu aştığını da şahit olmak tek dileğimizdir. Şimdiden söz veriyorum, öyle haberlerinizi de kamuoyuna duyurmak bizim öncelikli görevimiz olacaktır.

( İbrahim Irmak/ www. haberhurriyeti.com  internet Haber Portalı ve Haber Hürriyeti Gazetesi) 

Şimdi buyrun Fidan Dikme Haberine:

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı'ndan "Yeşil atak" geldi. İlçe Başkanı Didem Keseli önderliğindeki partililer, Yamanlar'da daha önce yanmış olan bölgeye 17 Haziran Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü'nde 355 adet zeytin ve çam fidanı dikti.

"355 ÇAM VE ZEYTİN FİDANI DİKTİK"

Fidan dikme etkinliğine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemizi hem imar etme hem de yeşillendirme çabamız tüm hızıyla sürüyor. Biz de AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı olarak bu çabaya katkı sağlamak adına Yamanlar'da geçmişte yangından zarar görmüş olan bölgeye Karşıyaka'mızın 35,5 sembolünden yola çıkarak 355 çam ve zeytin fidanı diktik." dedi.

"HEM YEŞİL VATAN HEM MAVİ VATANA SAHİP ÇIKIYORUZ"

Ağaç dikmenin ülkenin yarınlarına sahip çıkmak demek olduğunu söyleyen Keseli, "Diktiğimiz fidanlar ve oluşturduğumuz hatıra ormanıyla Karşıyaka'mızın yarınına ağaçlar bırakacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu süreçte bizlerden desteğini esirgemeyen ormancılarımıza da başta Orman İşletme Müdürümüz Ersen Çetin'in şahsında çok teşekkür ediyorum. AK Parti olarak mavi vatandan yeşil vatana kadar ülkemizin haklarına ve geleceğine sahip çıkmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

- Haber Hürriyeti, Çevre bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/11179712/karsiyakada-yesil-atak