Taksiciler, Nereye Gideceğini Söylemeyen Yolcuyu Dövdü

Bahri Karataş ( KHA)

Bornova'da dün gece arkadaşları ile birlikte ticari taksiye binmek isteyen Ali Ürkmez'e 7 taksi şoförü saldırdı. Aralarına aldıkları Ürkmez'i darp ettiler. Çevrede bulunan bir kişi, Ürkmez' in dövülmesini cep telefonuna kaydetti, sosyal medya da paylaştı.

Dayak yiyen ve ölümden dönen Ali Ürkmez, "Bu duraktaki insanlara lütfen para kazandırmayın. Bir gün sizin çocuklarınız da böyle magandalara denk gelebilir" dedi.

Olay dün akşam Bornova Metro Durağında meydana geldi. İddiaya göre Ali Ürkmez ve arkadaşları taksiye binmek istedi. Şoförler nereye gideceklerini sordu.Ürkmez' de 'araca binince nereye gideceklerini ' söyledi. Buna sinirlenen, durakta yolcu bekleyen diğer taksi şoförleri ,birden Ali Ürkmez' i aralarına alıp yumruk ve tekmelerle vurmaya başladı. Yere düşen Ürkmez, tekme ve yumruklardan kendini korumaya çalıştı.Çevrede bulunan vatandaşlar, kavgayı ayırmak yerine seyretti.Ali Ürkmez, taksicilerin yumruk ve tekmelerinden kendini kurtarıp,arkadaşlarının yanına sığındı.

Kavga görüntülerinin yayınlandığı sosyal medya paylaşımına yorum yazan Ali Ürkmez, "Kavgada mağdur olan benim, taksiciler nereye gideceğimizi sordular ve ona göre bize muamele yapacakları belliydi. Taksiciye ' Taksi çağırıyorsam nereye gideceğini arabaya binince sorulur,yola çıkılır parası neyse ödenir. Gideceğimiz yere göre muamele görmemek için söylemek istemiyorum' dedim. Bunların hepsi para avcısı. Bi anda arkadan saldırıp, 3-4 kişi beni sıkıştırdı.Yetmiyor gibi yumruk ve tekmelerle vurdular. Arkadaşlarım beyazlı adamın bıçak çektiğini gördü. Sadece kendimi korumaya çalıştım. Allah korudu gayet iyiyim, hiçbir şeyim yok. Bu duraktaki insanlara lütfen para kazandırmayın .Bir gün sizin çocuklarınız da böyle magandalara denk gelebilir"

- Haber Hürriyeti, 3. Sayfa bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/10430197/taksiciler-nereye-gidecegini-soylemeyen-yolcuyu-dovdu