İzmir Valisi Köşger'den Anneler Günü mesajı

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger Anneler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Dünyanın en zor ve ulvî görevlerinden birini üstlenmiş, iyiliğin, şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin timsali annelerimizin “Anneler Günü”nü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Annelerin, ailenin temelini oluşturan sevgi, saygı, hoşgörü ve sabır gibi yüce hasletlerin sembolü olduğunu belirten Vali Köşger mesajına şöyle devam etti: 

"Annelerimiz; yetiştirdikleri sağlıklı, özgüvenli ve eğitimli bireyler ile toplumumuzun sağlam temeller üzerinde yükselmesinin de öncüsü olmakta, yaşamımız boyunca yolumuzu aydınlatmaktadır.
En güvenli sığınak bildiğimiz annelerimiz, geleceğimizin teminatı yeni nesillerin hayata hazırlanması yanında, millî ve manevî değerlerimizin, eşsiz kültürümüzün ve kadim medeniyetimizin sonraki kuşaklara aktarılmasında da hayatî rol oynamaktadır.
Yüce dinimizin annelik makamına verdiği kıymet, “Cennet annelerin ayakları altındadır.” hadis-i şerifi ile gözler önüne serilmiş, kutsallık atfedilen annelerin, her zaman her şeyin en iyisine ve en güzeline layık olduğu da Peygamberimiz Hz. Muhammed tarafından açıkça ifade edilmiştir. Bu doğrultuda, cennetle müjdelenen annelerimizin sadece anneler gününde değil, ömürleri boyunca sevgi, saygı ve muhabbetle kucaklanması, ebediyete intikal edenlerin ise her daim hayırla yâd edilmesi elzemdir.
Bu duygu ve düşüncelerle; cennet vatanımız için şehadete eren annelerimiz ve şehitlerimizin kıymetli anneleri başta olmak üzere, annelik duygusunu tadan, doğurmadan da annelik edebilen tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyor, evlatlarıyla birlikte sağlıklı ve mutlu ömürler diliyorum.”

Yavuz Selim Köşger
İzmir Valisi

- Haber Hürriyeti, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/10191255/izmir-valisi-kosgerden-anneler-gunu-mesaji