Son Dakika
17 Haziran 2019 Pazartesi

Yamaç paraşütü festivali sona erdi

28 Ağustos 2013 Çarşamba, 12:49

SAKARYA’nın metropol ilçelerinden Serdivan Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen ‘Uluslararası Kırantepe Yamaç Paraşütü Festivali’ sona erdi. Mısır’daki olaylar nedeniyle bu yıl festival kapsamındaki  tüm eğlence ve konserler iptal edildi. Festivalde sadece hava gösterileri gerçekleştirildi.

www.haberhurriyeti.com / SON DAKİKA
Serdivan Kırantepe’de 23 Ağustos’ta başlayan ve bugün  sona eren festivale 5 ülkeden 57 paraşütçü katıdı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da festivale katılan vatandaşlar da, hava şartlarına göre profesyonel paraşütçüler eşliğinde serbest uçuş gerçekleştirme fırsatı buldu.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Kırantepe’nin coğrafya, iklim ve hava akımları yönünden Türkiye’nin yamaç paraşütüne en uygun iki alanından birisi olduğunu, yamaç paraşütü uçuşları için kullanılan bu bölgeye turizm, spor, eğitim, sağlık, kongre ve kültür merkezi olarak da yatırım yapılacağını söyledi. Başkan Alemdar, “Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz Uluslararası Kırantepe Yamaç Paraşütü Festivali ,Serdivan’ın ve Sakarya’nın sahip olduğu doğal güzelliklerin turizme kazandırılmasında büyük bir etken” dedi.

Beş gün süren etkinliklerde İranlı yarışmacılardan Hossein Abazgholizade birinci olurken, yine İranlı sporculardan Mohamad Amin Hazini ikinci, Siamok Mokari ise üçüncü oldu. – Aziz GÜVENER/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri