Son Dakika
18 Haziran 2019 Salı

Workshop engel tanımadı

26 Ağustos 2013 Pazartesi, 14:29

Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, kapılarını işitme engelli çocuklara açtı.

www.haberhurriyeti.com / EĞİTİM
Destek Özel Eğitim Merkezi’nde eğitim gören ve yaşları 14-16 arasında değişen 8 işitme engelli öğrenci, eğitmenleriyle birlikte Neşe ve Karikatür Müzesi’ni ziyaret ederek, Workshop çalışmasına katıldı. Eğitmenleriyle beraber kumaştan bebekler yapıp farklı bir deneyim kazanan öğrenciler, keyifli bir gün geçirdi.
Sosyal aktivitelere önem veren eğitim merkezi olduklarını dile getiren okul öğretmeni Zübeyde Altunsaray, grup dersleri sayesinde diğer müzeleri de gezdiklerini belirtti. Workshop etkinliğinden sonra müzeyi doyasıya gezen işitme engelli öğrenciler, her karikatürü büyük bir ilgiyle izledi.
Zübeyde Altunsaray, engelli öğrencilerinin güzel bir gün geçirdiğini belirterek “Çocuklarımızın, sosyal hayatta rahat edebilmeleri ve iletişimlerini daha iyi bir hale getirmelerine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Konak Belediyesi’nin diğer iki müzesini de gezdik. Neşe ve Karikatür Müzesi’ni de büyük bir dikkatle incelediler. Bize bu fırsatı veren, engelli çocuklarımızın farklı bir gün yaşamasını katkı koyan Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan’a  çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri