05 Mart 2018 Pazartesi, 00:30
Beyhan Biçkin
Beyhan Biçkin bbickin@haberhurriyeti.com Tüm Yazılar

VERDİĞİMİZ ŞEHİTLER YETMEDİ Mİ?

# Hatay’da polis uygulama noktasına saldırı, 2 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı

# DİYARBAKIR’DA POLİS OTOSUNA MOLOTOFLU SALDIRI!.. Şükür Polisimizde  bir şey yok..

# Denizli örgüt yandaşlarının yoğun yaşadığı yerde gece zırhsız tepe lambası açık ekip otosona molotoflu saldırı..Şükür Polisimizde  bir şey yok..

# İzmir’de Kuruçay girişinde sabit nöbet tutan ekip otosuna kimliği belirsiz pompalı tüfekli 2 kişi tarafından ateş açıldı.

# Diyarbakır/ Kayapınar  trafik polis otosuna silahlı saldırı iki polis şehit..

#Mersin’de kırmızı ışıkta bekleyen polis aracına, bir grup tarafından taşlı saldırıda bulunuldu. Şükür Polisimizde  bir şey yok..

# Mersin’de polis servisine bombalı saldırı! Maalesef yaralılarımız var..

# Diyarbakır’da polis otosuna saldırı: 3 yaralı.

# Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından İstanbul Beşiktaş’ta Vodafone Arena yakınında iki ayrı terör saldırısı meydana geldi. 39 poliscan şehit oldu.

#Denizli-Antalya yolu   trafik lambasının elektrik panosu içine yerleştirilen el yapımı patlayıcı, bomba imha uzmanları tarafından etkisiz hale getirildi.

Görsel medyaya yansımasa da, hemen her gün güvenlik güçlerine bir saldırı düzenleniyor. Her saldırı sonucu,  verdiğimiz kayıplar nedeniyle, ateş düştüğü yeri yaktığı kadar millet olarak, hepimizin içini yakıyor. Hainler içimizde, hainler her yerde.

Yazımın başında geçmişten bugüne yıllardır polisimize yapılan, görsel ve yazılı basında dikkat çekmeyecek kadar küçük haber yapılmış bazı saldırılardan bahsettim. Birbirinin benzeri olan bu saldırılardan ders çıkartılmış olmaması anlaşılır gibi değil.

En basit örnek geçen gün oynanan Beşiktaş maçında, görevli polislerin yine aynı noktada toplanması verilebilir.

Ayrıca, gezip gördüğüm kadarı ile, bazı il ve ilçelerde, sanki ”gel bana molotof at, gel beni vur” dercesine ekip otoları uzun süreli sabite çekilmesi. Her gün aynı saatte aynı yerde beklemelerinin sonuçlarını sadece ben mi düşünüyorum acaba?

Denizlideki son olay benim tezimi doğruluyor. Ekip otosonun bekleme yeri olan  noktaya önceden patlayıcı yerleştirilmiş, Allah’tan zamanında farkedilmiş ve bomba patlamadan uzmanlarca imha edilmiş. Ya farkedilmeseydi, demeye dilim varmıyor.

Benim burada anlamadığım, amirlerin bu kadar vurdum duymaz olması, nasıl açıklanabilir?

Yani kusura bakmayın ama, öyle ” Allah korusun, maşallah aslanlarıma, inşallah bir şey olmaz”ile olacak iş değil bunlar.

Yazılı basında yer almasa da, sosyal medya terör örgütlerinin eylem yapacaklarına dair duyumlarla inliyor.

Sosyal medyada, polislerin yaptığı yoruma kadar bilgi sahibi olan EGM, böyle bir duyumdan haberdar değilse bu çok büyük ayıp.

Yok , haberdar da ”nasıl olsa bir şey olmaz” diyorsa bu daha büyük ayıp.

Lütfen, poliscanların nerede ne yaptığı, ne giydiği, kime ne yorum yazdığı ile ilgilendiğiniz kadar, hainlerin neler planladığı/planlayabileceği ile de ilgilenin.

Koruma noktalarında nöbet tutanlar, sabitlenen araçlardaki görevliler, görev dönüşü araç bekleyenler, sizi bilmem ama bizim canlarımız. Eğer söylediğiniz gibi sizin de ”evlatlarınızsa, lütfen, ama lütfen, kılık kıyafete gösterdiğiniz özeni, poliscanlarımın kendisine de gösterin ve olaylardan ders alın ki yenileri ve benzerleri yaşanmasın.

CAN GAZİLERİMİ YÜREK YANGINIM ŞEHİTLERİMİ SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM.

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN BİÇKİN

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri