Son Dakika
16 Ekim 2018 Salı

Varlığımızın amacı..

İnsanların dağlar gibi şişip kabaran egoları kıskançlık ve ihtirasları o kadar boş o kadar gereksiz ki…

14 Temmuz 2018 Cumartesi, 16:08

Uçak seyahatlerinde hep aynı şeyi düşünürüm. Tıpkı uçağın içinden aşağı doğru bakar gibi tanrının bizi seyrettiğini …Ufacıksınızdır adeta, bir oyuncak misali O’nun gözünde .
uçak seyahatinde bir gün aşağıya doğru Tanrı gibi baktığımı düşündüm her şey kusursuz minyatür yapılardan oluşmuş oyuncaktı sanki.Diğer taraftan kendimi dua ederken düşleyen ben, insan oğlunun ne kadar saçma sapan işler peşinde koşturduğunu gördüm. Gördüm diyorum çünkü buradaki bakış açınızla Evren’le bir olduğunuzu daha iyi kavrıyorsunuz.
O zaman İnsanların dağlar gibi şişip kabaran egoları kıskançlık ve ihtirasları o kadar boş o kadar gereksiz geliyor ki üç bin beş yüz fitten bakılınca. Bu kadar yükseğe çıkınca, yeryüzünün, gökyüzünün, toprağın hatta evrenin bile bir bütün olduğunu kanıtlıyor sanki Tanrı size..
Anlıyorsunuz ki o an uzayda evrende ya da herhangi bir yerdeki canlı varlıktan farkınız yok.
Bizi tüm hücresel varlıklardan ayıran tek şey var bence. O da bedenimizin herhangi bir yerinden beliren manalı manasız hislerimiz! Bir şeylere bağlılığımız, sevgimiz, aşklarımız..işte öyle kendine has öyle çeşitli öyle özel bir kavramdır ki hissettiklerimiz hele en anlam veremediğimiz aşk denilen his, bence tanrının varolduğunu en pratik yoldan ispatıdır.
Bütün neden nasılları anlamlı kılar aşk! Bilimi bile hayrete düşürür.
Aşk tanrısal bir rastlantıdır, tanrısaldır işte açıklaması olmayan.
Bu yüzden aşkı yargılamak, horlamak ve karşı çıkmak evreni aykırıdır.
Siz siz olun aşkla kalın ve hislerinizden asla korkmayın! Çünkü bu evrendeki varlığımızın amacı yadırganamayacak kadar özel..

www.haberhurriyeti.com / Gamze Gürel

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO