Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

Urla’nın şifalı elleri

Urla Devlet Hastanesi, yarımadada şifa arayanların ilk adresi olurken, tüm birimleriyle tam kapasite hizmet üretmeye devam ediyor.

27 Şubat 2019 Çarşamba, 13:13

Urla Devlet Hastanesi, yarımadada şifa arayanların ilk adresi olurken, tüm birimleriyle tam kapasite hizmet üretmeye devam ediyor. Son yıllarda güleryüzlü hizmet anlayışıyla büyük moral bulan hastalar, hastaneden memnuniyetle ayrılırken, idarecisinden, doktoruna, hemşiresinden hastabakıcısına kadar herkes takdiri hak ediyor. Hastanedeki tüm çalışanlara teşekkür eden kişilerden biri de Neriman Varış. “Dünyam kararmıştı. Gelen insanları seçemiyordum” diyen Neriman Varış, “Katarak ameliyatımı büyük bir başarıyla gerçekleştirip, benim dünyamı aydınlatttılar” diyor. Op.Dr. Orçun Pehlivan, Sorumlu Hemşire Maya Bengü Cançelik, Hemşire Derya Polat, Hemşire Canan Koç Çekceoğlu, Hemşire Atike Cap, Sekreter Huriye Esenli, Personel Özkan Açık ve Sorumlu Tülay Zeytin’e gösterdikleri ilgiden ve başarılı geçen katarak ameliyatı nedeniyle teşekkür eden Neriman Varış, “Elleri dert görmesin” diyor.

Başarı hikayeleriyle dolu Urla Devlet Hastanesi’ningöz doktorlarından Op. Orcun Pehlivan’a katarak ameliyatlarını soruyoruz. Doktorumuz Pehlivan da,”Şikayetiniz bile olmasa, yılda en az bir kez göz doktoruna gidip muayene olun” dedi. Urla Devlet Hastanesi’nde 2006 yılından beri görev yaptığını belirten Op. Dr. Orçun Pehlivan, “Ben aylık ortalama 30 katarak ameliyatı yapıyorum.Bu sadece benim yaptığım Katarak ameliyatı sayısı. Diğer mesai arkadaşlarım Opr. Dr. Nilgün Timur, Opr. Dr. Mustafa Kızıloğlu, Opr. Dr. Selahattin Kurlemaz da ameliyatlara giriyorlar ve her ay ortalama her biri 25-30 ameliyat gerçekleştiriyor” dedi.

Yeni başlayan bulanık görme, gözde uzun süren kızarıklıklarda hemen doktora başvurun diye çağrı yapan Op. Dr. Orçun Pehlivan, “İyi uyuyun, egzersiz yapın, sarı leke hastalığı varsa bazı vitaminler alın” diye konuştu.
Beslenmenin göz sağlığı ile de çok yakın ilişkisi olduğunu belirten Dr. Pehlivan, “Şeker’den ve unlu ürünlerden uzak durun. Göz hastalıkta uyarı verir. Uyarı vermeyen göz tansiyonudur ve çok ciddi bir hastalıktır. Onun için 40 yaş üstü herkes en azından senede bir kez göz doktoruna gitmelidir” dedi.

URLA DEVLET HASTANESİ POLİKLİNİK HİZMET BRANŞLARI ŞÖYLE:

Genel Cerrahi Poliklinik
Beyin Cerrahi Poliklinik
Ortopedi Polikliniği
Nöroloji Polikliniği
Dahiliye Poliklinik
Kulak, Burun, Boğaz Polikliniği
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği
Enfeksiyon Polikliniği
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Polikliniği
Kadın Doğum Poliklinikleri
Göz Polikliniği
Kardiyoloji Polikliniği
Dermatoloji Polikliniği
Üroloji Polikliniği
Göğüs Polikliniği
Psikiyatri Polikliniği
Diş Polikliniği
Acil Polikliniğimiz
Anestezi Polikliniği

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri