Son Dakika
19 Temmuz 2019 Cuma

Urla’nın gururu oldu

Urla Belediye Spor Kulübü’nde boksörlük yapan Hakan Çeken Anadolu Lisesi 10′ uncu sınıf öğrencisi Ege Konuk , Türkiye  Boks Şampiyonası’nda 2′ ci oldu.

16 Mayıs 2019 Perşembe, 00:22
Bahri Karataş (KHA) 
Urla Belediye Spor Kulübü’nde boksörlük yapan lise öğrencisi Ege Konuk, Yozgat’ ta düzenlenen Genç Erkekler Türkiye  Boks Şampiyonası’nda 2′ ci oldu.
Hakan Çeken Anadolu Lisesi 10′ uncu sınıf öğrencisi Ege Konuk, Urla Belediye Spor Klübü’ nde 3 yıldır boksörlük yapıyor. Önder Yağcı’ nın çalıştırdığı genç sporcu,kendisi gibi tek yumurta ikizi olan Efe Konuk’ ta aynı sporu yapıyor.
Yozgat’ ta düzenlenen Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’ nda 60 kiloda ringe çıkan Ege Konuk, ikinci oldu.
 Boks camiasında “İkizler” olarak tanınan Ege ve Efe Konuk kardeşler,Urla’nın yetiştirdiği önemli boksörlerden ve 3. Kademe Dünya AIBA Yıldız Antrenörü Lisansı sahibi Önder Yağcı’nın öğrencileri.Antrenör Yağcı, kişilikleri ile de sevilen ikiz kardeşler Efe ve Ege Konuk’un “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk (Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim) sözünü en iyi yansıtan Ege ve Efe’nin sadece boksta değil, kişilikleri ile de sevilen ve örnek olmalarıyla gururlandırdıklarını söyledi.
Ege Konuk, bugüne kadar 5 kez İzmir, iki kez Ege Bölge ve en son Yozgat’ ta düzenlenen şampiyonada Türkiye 2′ nciliği, ikizi Efe Konuk’ un  ise  4 kez İzmir Şampiyonluğu, iki kez Ege Bölge Şampiyonluğu ile  Türkiye 3′ üncülüğü bulunuyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz