Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

Urla’da kaçak içki denetimi

Metil alkolle içki üretimi yapanların artması ve vatandaşların canlarını yitirmesi üzerine denetimler sıklaştırıldı.

01 Ağustos 2019 Perşembe, 21:03
KAÇAK İÇKİ
Bahri Karataş, ( KHA) 
Urla İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, market ve restorantlarda kaçak içki denetimi yaptı. Denetimlerde, herhangi kaçak içkiye rastlamadı.
İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Yılmaz, son günlerde meydana gelen kaçak üretim yollarıyla (merdivenaltı) üretilmiş olan alkollü içkilerin servis edilmesi veya satışa konu olması sebebiyle, içerdiği metil alkol nedeniyle, çeşitli illerimizde vatandaşlarımız hayatını kaybetmesi nedeniyle, bu amaçla ilçede denetimleri sıklaştırdıklarını dile getirdi.
Alkollü içkilerde kullanılan bandrollerin sahte olması veya bu bandrollerin ürün ambalaj ve içeriği ile uyumsuzluğunun olması söz konusu olduğunu belirten Yılmaz, “İlçe Sınırlarımız dahilinde 3 gün süreyle gece ve gündüz olmak üzere denetim yapıldı. Gerektiğinde kolluk kuvvetleri ile koordinasyon halinde satış ve toplu tüketim yerlerinin (bakkal, market, büfe, otel, bar, eğlence yeri, gazino gibi.) denetimleri yapılmıştır. Tüm alkollü içkilerin bandrolleri ve izlenebilirlik kayıtları incelenmiş olup her hangi bir şüpheli durum ile karşılaşılmamıştır. Söz konusu işletmelerin (bakkal, market, büfe, otel, bar, eğlence yeri, gazino gibi.) aynı zamanda gece ve gündüz olmak üzere asgari teknik ve hijyenik şartlar açısından denetimleri gerçekleştirilmiş olup mevzuata aykırı bir durum görülmemiştir”  dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz