Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

Urla’da çirkin olay

İzmir’ in Urla İlçesi’nde biri 9 diğeri 12 yaşında iki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 65 yaşındaki adam tutuklandı.

02 Ağustos 2019 Cuma, 22:58

BAHRİ KARATAŞ

İzmir’ in Urla İlçesi’nde biri 9 diğeri 12 yaşında iki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 65 yaşındaki adam tutuklandı. Polis,olayla ilgili başka şüphelilerin de bulunduğunu, onları da yakalama çalışmasının sürdüğünü belirtti.

Korkunç olay İskele Mahallesi ada yolunda meydana geldi. İddiaya göre 9 ve 12 yaşındaki zihinsel engelli iki kız çocuğuna biri 65 yaşında olan şüpheliler cinsel istismarda bulundu.Çocuklar durumu ailelerine anlattı.Çocuklardan bir tanesinin kanser olan annesi ile diğer çocuğun ailesi durumu polise bildirdi. Polis, olayla ilgili 65 yaşında olan şüpheliyi gözaltına aldı. Mağdurlar da şüpheliyi teşhis etti. Adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı. Polis,olaya karışan başka şüphelilerin de yakalama çalışmasının devam ettiğini belirtti.

Mağdurlar da Çocuk İzleme Merkezi’ nde ( ÇİMER) pedagoklar eşliğinde ifade verdi. Aileye ve çocuklara psikolojik destek verilmeye başlandı.

Olay ilçede büyük tepki çekti. UCİM Derneği Başkanı Saadet Özkan da ” Olay bize intikal etti. Dernek avukatları olayın peşinde. Ailenin yanındayız. Başka şüphelilerde var. En ağır ceza almaları için elimizden ne gelirse yapacağız ” dedi.

Sivil Toplum Örgütleri ( STK) ve vatandaşlar, yarın (3 Ağustos, cumartesi) 10:30 ‘da ada yolunun başındaki İlke Eczanesi önünde, olayı protesto etmek için toplanacakları belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz