TURGUTLU YOLU

Turgutlu’da İzmir – Ankara yolunun viyadük çalışması var. Tamam da geçişleri düzenleyen görevliler ya da yönlendirme tabelaları nerede?

03 Şubat 2018 Cumartesi, 18:59

Bir süredir yine yollara revan olduğumuz bir dönemde Turgutlu’da İzmir – Ankara yolu üzerinde yapım çalışmasına denk geldim.

Yaklaşık 40 dakika arabanın içinde trafiğin açılmasını bekledik. Daha da ilginci yolda güzargahın akışına yol verecek ne bir trafik polisi ne de bir yol çalışmasını yönlendiren bir görevli vardı!!!

Hal böyle olunca aldı beni bir düşünce… Viyadük çalışmasının yapımı sırasında trafiğin bu kadar sıkıntılı olmasının nedenlerini tek tek zihin dünyamdan geçirirken aklım bir taraftan da işçilerdeydi.

Küçükmenderes Gazetesi’nde yazdığım sıralarda iş ve işçi güvenliği konularında uzmanların birebir görüşlerini satırlara yansıtan yazarınız olarak şöyle bir geçmiş gelecek arasında neler değişti, o kadar yazdık çizdik diye ayrıca hayıflandım. İşçilerimizin çalışma şartları ve güvenliği halen gelin-kaynana ilişkilerinden farklı değil …

Yanımızda gazeteci arkadaşlardan Tolga Bey’de aman lütfen bu konuyu bir kaleme alıver demesi üzerine Turgutlu’da devam eden yol çalışması hakkında kalem oynatmak içimden geldi. İyi yapmış mıyım ; öhöm öhömmm?

Bir dokun bin ah işit bu kase-i fağfurdan diye boşuna dememiş dertli şair… Katılmamak mümkün değil biz de toplumun bir evladı olarak iş felsefesi konusunda duyarlı olmaya gayret ediyoruz.

Neyse yollar aşılmak içindir diyelim yolunuz Manisa Turgutlu taraflarına düşerse Derbent Köftecisi’nin sofrasına da konuk olun derim.

Sözün özü hülasa; Turgutlu yolu viyadük çalışmasını yapanlara kolaylık dilerken efendim, trafiğin ve huzurumuzun güvenliği için daha fazla önlem alınmasını ilgililerden rica ediyoruz. Esenlikle…
www.haberhurriyeti.com / ÜMRAN YALÇIN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz