Son Dakika
19 Mayıs 2019 Pazar

Tunç Soyer: “Bir arada yaşam kültürü olmadan adalet ve kalkınma mümkün değildir”

Hem Dikili, hem de Aliağa’da büyük bir kalabalık tarafından karşılan Soyer, bir arada yaşam kültürü olmadan adalet ve kalkınmanın da mümkün olamayacağını ifade etti. Soyer, demokrasinin bir arada yaşamanın kültürü ve hukuku olduğunu söyleyerek, farklıları bir arada yaşamanın öneminin altını çizdi.

20 Şubat 2019 Çarşamba, 10:39

Tunç Soyer, seçim kampanyası kapsamında Aliağa ve Dikili ilçelerindeki seçim bürolarının açılışlarını gerçekleştirdi. Açılışlar sırasında konuşma yapan Soyer, vizyonu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve projelerine dair bilgiler verdi. Aliağa ve Dikili CHP belediye başkan adayları Özcan Durmaz ve Adil Kırgöz yaptığı açılışlarda kendisine eşlik etti. Soyer hem Dikili’de hem Aliağa’da yaptığı konuşmada, Demokrasinin “En çok ben seviyorum. En çok ben biliyorum” anlamına gelmediğini, herkesin fikrine hürmet ederek ve birlikte yönetmek için İzmir’in kapılarını her düşünceye açarak gerçekleşebileceğini vurguladı. Toplumun kutuplaşması ile gerçekleşen kalkınmanın tek bir zümreyi zengin edeceğini, oysa bir arada yaşam kültürüne eşlik eden bir kalkınmanın kentin kılcallarına yayılacağını ve en çok da alınteri dökenlere yaşam kalitesi olarak geri döneceğinin üzerinde durdu.


Gençler ve çocuklarla ilgili projelerini 26 Şubat’ta açıklayacağını söyleyen Soyer, işsiz genç kalmaması için ellerinden geleni yapacaklarını, başarılı gençlere ücretsiz toplu taşıma imkanı sunacaklarını dile getirdi. Yaptığı Konuşmalarda İzmir’in stratejik önemine de dikkat çeken Soyer, “Ege bölgesinin tamamını kucaklayacağız. İzmir zaten tarih boyunca buydu.Ege’nin öncüsü ve lideriydi. Şimdi İzmir tekrar bunu yapacak. Bedenimizdeki kalp nasıl kan pompalarsa,İzmir de bu coğrafyanın kalbi gibidir. Doğunun damarlarından aldığını batıya pompalar, batıdan gelenleri de doğuya aktarır. Bunun için İzmir bir liman kenti olarak batının en doğrusu, doğunun en batısıdır. Bu nedenle İzmir çok zengindir, güçlüdür ve bu coğrafyanın kalbidir. Onun için ‘Aşkla İzmir!’ diyoruz. Başka İzmir diyoruz ve bunu hep beraber başaracağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri