Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

TÜM ÇABAMIZ GÜÇLÜ BİR FEDERASYON OLMASI

02 Ocak 2019 Çarşamba, 17:29

Projelerimiz hazır, ama destek veren olmadı

Ege Veteranlar Federasyonu yöneticiliğinden istifa eden Balçova Teleferik Masterler Spor Kulübü Başkanı Erkan Çubukçu, gazetemize istifa sebebini anlattı. Çubukçu, “Federasyonu çok daha iyi yerlere getirecek projelerim vardı. Bu projelerim kabul görülmediği için istifanın en doğru karar olduğunu düşündüm”dedi. Çubukçu ile yaptığımız röportaj şöyle:

 

Ege veteranlar federasyonu nasıl ve hangi amaçla kuruldu?

Bir önceki federasyonumuz olan Ege Masterlar Federasyonu’nda karşı çıktığımız haksızlıklar, olumsuz tavır, davranış ve yapılanmalardan dolayı yeni bir federasyon kurma amacıyla otuz üç derneğin bize olan inancı ve katkılayla bu sezon başında yeni bir federasyon kuruldu.

Biz bilinenin aksine lige katılım bedeli beş bin lira civarındayken bunu 950 lira gibi sembolik bir rakama sabitledik. Cüzzi bir bedel karşılığında isteyen herkes lige katılma hakkı kazandı. İlerlediğimiz yolda diğer dernek başkanlarını da yaptığımız projeye inandırdık ve otuz üç dernekle Ege Veteranlar Federasyonumuzu kurduk.

 

Federasyon kurulunda hedefleriniz nelerdi, 6 aylık zaman diliminde neler yapıldı, planlanan hedefler gerçekleştirildi mi?

Federasyonumuzu oluştururken Muğla, Aydın, Aliağa, Salihli gibi çevre bölgelerin master takımlarıyla her biri tek tek ziyaret edilerek bire bir görüşmeler yapıldı. Bu görüşmeler de takımlara projelerimiz sunuldu. Ligimizin katılım bedeli, diğer federasyon gibi olmayacağı ve şeffaf bir federasyon olacağından bahsettik. Nitekim de kurduğumuz disiplin kurulu sayesinde bunlar ihmal edilmedi. Av. Orkun Kuzu, eski federasyon duayenlerinden Metin Aydınoğlu ve Mustafa Koçero ile bir disiplin kurulu oluşturuldu. Ligimiz oynanan maçlarda bir problem çıkmadan, uygulanan cezai işlemler profesyonelce çözülerek en önemlisi büyük bir olay çıkmadan ilk sezonunu alnının akıyla bitirdi. Bu sayede federasyonumuz çalışan bir yönetim kurulu imajına sahip oldu. Masterler tarihinde kısıtlı bütçe ile saha komiseri birliği kuruldu.

Geçtiğimiz günlerde istifa ettiniz ve yeni yönetimde yer almak istemediğinizi açıkladınız. Neden böyle bir karar aldınız?

Kurduğumuz Federasyon için oluşturulan Geçici Yönetim Kurulu’nda alınan kararlar neticesinde, yeni yönetim kurulu oluşturulurken genel kurula yirmi gün kala istifa ettim. İstifa etmemin sebebi ise üye başkan arkadaşlarımızın yeni yönetimi aynı yöntemle devam ettirme düşüncesiydi. Hedefimiz yeni yönetimde tamamen yenilikçi olup bölgesel master derneklerinden yeni yüzler yeni heyecanlı arkadaşlarla kısıtlı bir yönetim yerine tüm bölgeye hitap edebilecek bir yönetim geliştirmek olmalıydı. Ben o heyecanı göremeyince arkadaşlarımızın tutumu tam aksi yönde olduğundan istifa etme kararı aldım.

İstediğiniz gibi bir yönetim olursa tekrar bu federasyonda yer almak ister misiniz?

En önemli hedefimiz şu anda Teleferik Masterlar Yöneticisi olarak bu ligde kalan maçları tamamlayıp başarıyla bitirebilmek ve önümüzdeki sezonu daha verimli değerlendirebilmek. Ege Masterlar Federasyonu’unda görev yaptığım dönemde hayalim olan federasyona sadece iş amaçlı değil sohbet edip çay içebileceğimiz bir ortam da yaratabilmekti. Tüm maddi yükünü kendi öz sermayemden karşılayarak gelirinin federasyona kalacağı kulüp binası tahsis etmekti. Bu projem yönetimin oyuna sunuldu fakat kabul görmedi. 2019-2020 sezonunda sponsor amaçlı bir projemiz de Ege Veteranlar Federasyonu ve Ege Masterlar Federasyonu kapsamında yaptığımız çalışmaları ve projelerimizi sunmak amacıyla derneklere büyük bir yemek organizasyonu düzenlemekti. Bu da kabul görmedi. Bu projemiz kabul görmüş olsaydı dernek sayımız otuzüçten elli, elli beş gibi bir sayıya ulaşıp büyük bir kitleye hitap edebilecektik. Bu gibi birçok projem kabul görmediği için de istifanın en doğru karar olduğunu düşündüm.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri