Son Dakika
19 Haziran 2019 Çarşamba

TRAVEL TURKEY’E BÜYÜK İLGİ

11 Eylül 2013 Çarşamba, 16:09

TRAVEL TURKEY’E BÜYÜK İLGİ


İzmir, turizmcilerin büyük buluşmasına hazırlanıyor. 6 – 9 Aralık 2012 tarihleri arasında düzenlenecek TRAVEL TURKEY İZMİR, yerli ve yabancı turizm profesyonellerini İzmir’de biraraya getirecek.

2013 turizm sezonunun başladığı yer olacak TRAVEL TURKEY İZMİR’e bu yıl 6’sı (Güney Kore, Endonezya, Maldivler, Makedonya, Umman, Sri Lanka) ilk kez olmak üzere 20’ye yakın ülkeden, 60’dan fazla ilden 700’ü aşkın firma katılıyor.

Düzenlendiği ilk yıl 2007’de, 185 firmanın katılımıyla başlayan ve her yıl katılımcı sayısını katlayarak artıran fuar, dünyanın ve Türkiye’nin farklı destinasyonlarından turizm profesyonellerini ağırlamaya hazırlanıyor.

TRAVEL TURKEY İZMİR, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Hannover Messe International İstanbul işbirliğinde organize ediliyor.

Şanlıurfa, Trabzon, Denizli, Ordu-Osmaniye ve Kütahya’nın partner il olduğu fuarın bu yıl ki partner ili Kastamonu oldu.

2007 yılından beri, sırasıyla Yunanistan, KKTC, Saraybosna Kantonu, Hırvatistan /  Zagreb ve Hollanda’nın partner ülke olduğu fuarda, bu yıl partner ülke olarak Karadağ yer alacak.

2013 sezonuna ilişkin bağlantılar kurulacağı TRAVEL TURKEY İZMİR, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nın tüm hollerinde birden gerçekleşecek.

Fuara bu yıl katılan ülkeler şöyle; Almanya, Bosna Hersek, Endonezya, Güney Afrika, Güney Kore, Hırvatistan, Hindistan, KKTC, Malezya, Maldivler, Makedonya, Sri Lanka, Tunus, Türkiye, Umman, Ürdün ve Yunanistan.

Ziyaretçi çalışması yapılan ülkeler şöyle; Almanya, Azerbeycan, Danimarka, Güney Afrika, Hindistan, İspanya, İtalya, Kanada, Tataristan ve Uganda.

Türkiye’ye gelen turist sayısını, turist gönderen ülke sayısını ve gelen nitelikli turist sayısını artırmak hedefiyle bu yıl çok farklı ülkelerden gelen ve turizm satın almacısı niteliği taşıyan 50’in üzerinde konuk fuarda ağırlanacak.

Turizm Fuarı’nda; otel ve seyahat acentalarının yanı sıra kalkınma ajansları, belediyeler, otel ekipmanları tedarikçileri, araba kiralama ve hava yolu şirketleri, deniz ve kültür turizmi, kongre, inanç, sağlık, eğitim, yatçılık, golf, kış sporları, gastronomi gibi çeşitli kurum ve kuruluşlar, Valilik ve İl Kültür Turizm Müdürlükleri yer alacak.

TRAVEL TURKEY İZMİR, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Ticaret Odası (İZTO) destekleriyle Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenleniyor.

Yerli katılımcıların 100 m2 ye kadar KOSGEB desteği alabileceği fuarda, İZTO tarafından fuara katılan üyelerine 9 m2 ücret desteği olacak.

TRAVEL TURKEY İZMİR’de, ETİK (Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamaları Birliği) tarafından Türk turizm sektöründeki yenilikler ve gelişmelerin ele alınacağı konferans düzenlenecek.

Fuarda; Havayolu Sponsoru Türk Hava Yolları ve Medya Sponsorları olarak Hürriyet, Power FM, TRT Belgesel, Anadolu Ajansı, World Travel Channel ve Karadeniz TV yer alacak.

www.haberhurriyeti.com / TURİZM

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri