Son Dakika
25 Haziran 2019 Salı

Tohum Takas Şenliği’ne davet

İzmir Yerel Tohum Derneği Başkanı Selma Ay, ‘Sürdürülebilir Bir Yaşam için’ herkesi Mordoğan’a davet ediyor.

09 Şubat 2019 Cumartesi, 22:00

İzmir Yerel Tohum Derneği Başkanı Selma Ay, ‘Sürdürülebilir Bir Yaşam için’ herkesi Mordoğan’a davet ediyor. Başkan Selma Ay’ın daveti şöyle:

Değerli dostlar güzel İzmir’imizde 4.kez düzenleyeceğimiz Tohum Takas Şenliğimiz’e davetlisiniz. Yerel Tohum Derneği Yarımada Şubesi olarak
1.Tohum Takas Şenliğimizi 2016 yılında Seferihisar Ulamış Köyün’de,
2.Tohum Takas Şenliğimizi 2017 yılında Güzelbahçe’ de
3.Tohum Takas Şenliğimizi Gaziemir’ de yaptık. Ve
Dört yıldır yazıyoruz çiziyoruz hep birlikte ekip dikerek bilgilerimizi paylaşarak yerel ve atalık tohumlarımızı korumak için emek veriyoruz. Dikenli salatalık, bal kabağı, topan patilcan, dolmalık patlıcan, dikenli ıspanak, kınalı bamya, su kabağı, ayçiçeği, sakız enginarı, köy biberi, vb. Yerel çeşit türleri koruma altına alındı. Kekik biberiye mercanköşk nane türleri lavanta adaçayı ekinezya vb. Tıbbi aromatik bitkiler de korumaya alındı. Elbette amacımız tüm atalık ve yerel tohumlarımızı koruma altına alıp yaşatmak çoğaltmak gelecek nesillere aktarmak.
Dostlarımızdan gelen istek üzerine Şube olarak kalmak yerine İzmir il ve İlçelerinde faaliyet gösterecek İzmir Yerel Tohum Derneği’ni kurmayı tercih ettik. Çok az değişiklikle yine aynı ekip ve gönüllülerimizle geleneksel hale getirdiğimiz Yerel Tohum Takas Şenliğimizin 4.sünü yapmaya gayret ediyoruz. Mücevher değerinde kıymetli tohumlarını bize emanet eden, her türlü desteği veren gönüllülerimiz ve katılımcı dostlarımıza teşekkür ederiz. Kocaman bir teşekkür de başka bir tarım mümkün diye yola çıkan değerli üretici Vicdan Anne ve Ayhan Kaleli dostlarımıza. Şenliğimize katılarak bizlerle bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklar.
İzmir Yerel Tohum Derneği Yönetim Kurulu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri