Son Dakika
19 Haziran 2019 Çarşamba

Tören yasağı kalktı…

30 Ağustos 2013 Cuma, 09:31

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91’inci yıldönümü nedeniyle Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda tören düzenlendi.

www.haberhurriyeti.com / SON DAKİKA
Siyasi partilerin bir yıl aradan sonra resmi törene katılmalarına izin verilirken, AKP, CHP, DSP ve İP de anıta çelenk bıraktı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda saat 09.30’da başlayan tören, çelenklerin konulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

Törende İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1’inci Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, siyasi partiler, kurum ve kuruluş temsilcileri hazır bulundu. Çevre sakinleri ve turistler Taksim Meydanı’ndan töreni izledi. Geçen yıl düzenlenen törende siyasi partiler, ‘Resmi bayram kutlama yönetmeliğinde yapılan düzenleme gereğince’ resmi törene kabul edilmemişti.

CHP’Lİ OĞUZ KAAN SALICI TEŞEKKÜR ETTİ

Bu yılki törende AKP, CHP, DSP ve İP’in resmi tören sırasında anıta çelenk bırakması dikkat çekti. Tören sonunda açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, “Bunun için neden kavga ettirdiniz, bu ayrışmayı neden yarattınız, bu vicdansızlık neden oldu? Geçen sene 29 Ekim’de Ankara’da bir sürü insan gaza neden maruz kaldı, yerlerde niye sürüklendi, bizi burada neden tartakladınız? Ve ondan sonra bunlar bir anda oldu. Ben bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Ama doğruyu buldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

VALİ MUTLU’NUN MAKAM ARACIYLA AYRILDILAR

Tören bittikten sonra Vali Hüseyin Avni Mutlu, 1’inci Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Vali Mutlu’nun makam aracına binerek valilikteki törene aynı araçla gittiler. – Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL,(DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri