Son Dakika
27 Haziran 2019 Perşembe

Tepkiler üzerine belediye ulaşım zammını iptal etti

21 Ağustos 2013 Çarşamba, 16:58
Tepkiler üzerine belediye ulaşım zammını iptal etti

DİYARBAKIR’da, kent içi toplu ulaşımı sağlayan minibüs, halk otobüsü ve belediye otobüslerinin taşıma ücretlerine 6 gün önce yüzde 20 ile 33 arasında değişen oranlarda yapılan zam tepki üzerine iptal edildi. Bugün toplanan Belediye Meclisi, daha önce alınan zam kararını iptal ederken, ücretler zamdan önceki gibi kaldı.

www.haberhurriyeti.com / SON DAKİKA
Ulaşıma yapılan zamlara gelen tepkilerden sonra bugün toplanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisinde alınan kararda, kentin ekonomik durumu ve özellikle öğrencilerin toplu taşıma kullanımının yoğun olmasından dolayı talep edilen rayiç bedellerinin yüksek olduğunun görüldüğünü belirtildi. Açıklamada, “Tepkiler üzerine Belediye Meclisimiz kararı tekrar görüşmek amacıyla toplanmış ve Meclisin almış olduğu 15 Ağustos tarih ve 360 sayılı kararın iptaline oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

Sosyal medyada ulaşım zammı nedeniyle tepkiler alan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, zammın iptal edildiğini yine Twitter’daki hesabından duyurdu. Baydemir, dün Twitter da paylaştığı mesajda, “Telefon ve sosyal medya  üzerinden dikkatimizi çekip kararımızı bir kez daha gözden geçirmemizi sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” demişti.

Bugün iptal edilen kararda, minibüslerde 1 lira 50 kuruş olan tam ücreti 2 liraya, 1 lira 25 kuruş olan öğrenci ücreti 1 lira 50 kuruşa; özel halk otobüsleri ve Belediye otobüslerinde 1 lira 25 kuruş olan tam bilet 1 lira 50 kuruşa yükseltilmişti. Özel halk otobüsleri ve Belediye otobüslerinde 1 lira olan öğrenci taşıma ücreti ise değişmemişti. – DİYARBAKIR, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri