Son Dakika
19 Haziran 2019 Çarşamba

TEMSA’dan engellilere otobüs

28 Ağustos 2013 Çarşamba, 17:49

SABANCI Holding bünyesinde faaliyet gösteren TEMSA Global Genel Müdürü Dinçer Çelik, Adana’da 5-15 Eylül 2013 tarihlerinde 5 kıtadan 12 ülkenin katılımı ile yapılacak Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası’na katılacak milli takıma engelliler için özel yapılan “TEMSA MD9 LE” modeli otobüs verdiklerini ve desteklerinin süreceğini söyledi.

www.haberhurriyeti.com / YAŞAM
Çelik, TEMSA Fabrikası’nda düzenlenen sponsorluk sözleşmesi sırasında yaptığı konuşmada, U23 Tekerlekli Sandalye Dünya Şampiyonası’nın ana sponsoru olduklarını, engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için otobüs verdiklerini kaydetti. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, TEMSA yöneticilerine teşekkür ederek, ulaşım sorununun çözümlendiğini ifade etti. Tüm sponsor kuruluşlara şükran borçları bulunduğunu belirten Şerefhan, son yılların en iyi milli takımına sahip olduklarını, sponsor kuruluşların da destekleriyle final oynayacaklarını vurguladı.

“TEMSA AİLESİNİN SPORA DESTEĞİ İNKAR EDİLEMEZ”

Etkinlikte konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, TEMSA’nın Türk ekonomisine katkılarının yanı sıra Türk sporuna da önemli maddi ve manevi desteğinin asla inkar edilemeyeceğini söyledi.

TEMSA’yı son yıllarda tüm uluslararası müsabakalarda yanlarında gördüklerini ifade eden Hadi, şöyle devam etti: “TEMSA Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında spora katkısıyla diğer kurumlara model oluyor. 2008 ve 2009 yılında yine Adana’da gerçekleştirilen ‘Tekerlekli Sandalye Avrupa Şampiyonası’nda, ayrıca Uluslararası Hentbol müsabakalarında ve diğer uluslararası müsabakalarda spora önemli katkı sağladı. Dünyanın her ülkesinde yapılan uluslararası müsabakalara büyük kuruluşlar sponsor olmak için adeta birbirleriyle yarışırlar. Bu nedenle TEMSA’nın üst düzey yöneticilerini kutluyorum.”

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Ali Duran Karakaya, etkinlikte yaptığı konuşmada, TEMSA yöneticilerinden her zaman yakınlık gördüklerini belirterek, “TEMSA’nın ‘O bir Adanalı’ sloganı her şeyi anlatıyor. Dileğimiz, diğer kurumlarında engelli sporculara bakışının değişmesi ve desteklerinin artmasıdır” diye konuştu.

“ŞAMPİYONLUĞU SPONSOR KURULUŞLARLA KUTLAYACAĞIZ”

Milli Takım Antrenörü Can Aksu, Dünya Şampiyonası’na iyi hazırlandıklarını, şampiyon olarak kendilerine katkı sağlayan başta TEMSA olmak üzere, diğer sponsor kuruluşlarla bunu kutlamayı hedeflediklerini söyledi. Milli Takım Kaptanı Mehmet Çetingöz, iyi bir ekibe sahip olduklarını, sponsor kuruluşlarının desteklerinin tüm takıma olumlu yansıdığını ve kendilerini kamçıladığını, şampiyonluğa kitlendiklerini ifade etti.

Konuşmalardan sonra, TEMSA Global Genel Müdürü Dinçer Çelik ile Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, hazırlanan protokolü birlikte imzaladılar.

Etkinliğe, Dünya Şampiyonası Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş, Milli takım teknik heyeti ve oyuncuları katıldılar. – ADANA, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri