Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

Tarım Gençlerle Yükseliyor

İzmir Ticaret Borsası’nın gençlerin tarım sektörüne ilişkin yaratıcı fikirlerini desteklediği yarışmanın kazananları açıklandı.

18 Ocak 2019 Cuma, 12:14

İzmir Ticaret Borsası’nın(İTB) düzenlediği “Tarım Gençlerle Yükseliyor” yarışmasının kazananları belli oldu.

Gençlere destek vermek için İTB’nın bu yıl 3.’sünü düzenlediği “Tarım Gençlerle Yükseliyor” fikir yarışmasının kazananları açıklandı. Yarışmada, “Tarımsal Pazarlama ve Markalaşma”, “Bitkisel ve Hayvansal Üretim”,” Kırsal Kalkınma ve Kadın,” Tarımda Bilişim ve Teknoloji”  gibi başlıklar yer aldı.  İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, tarımın sürdürülebilir olmasının ülkemiz için stratejik öneme sahip olduğunu vurguladı. Gençlerin Tarım ve Hayvancılık sektöründe bulunmalarının, sektörün yeniliği ve devamlılığı için kritik olduğunu belirtti. Bu nedenle Kestelli,  gençlerin fikirlerini destekleyerek yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasına öncülük etmek istediklerini söyledi.

Yarışmaya başvuruların 15 Aralık 2018’de bitmesinin ardından Borsa yönetimi, akademisyenler ve resmi kurum temsilcilerinden oluşan jüri, ilk etapta 118 proje belirledi.  Toplam 3 etapta yapılan değerlendirmeler sonucunda birinci olan proje 5 bin, ikinci olan proje 3 bin 500, üçüncü olan proje ise 2 bin 500 TL para ödülü kazandı.  Ödüller yakın tarihte İTB’da düzenlenecek olan  sergi ve ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz