Son Dakika
22 Kasım 2019 Cuma
”

Tarihi fabrika yeniden ihalede

İzmirlilerin uzun sütre kültür-sanat merkezi ya da kütüphane yapılmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi talebinde bulunduğu İzmir Tarihi Elektrik Fabrikası için Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 2018 yılı içerisinde iki kez satış ihalesine çıkmıştı.

14 Ocak 2019 Pazartesi, 20:04
İzmirlilerin uzun sütre kültür-sanat merkezi ya da kütüphane yapılmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesi talebinde bulunduğu İzmir Tarihi Elektrik Fabrikası için Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 2018 yılı içerisinde iki kez satış ihalesine çıkmıştı.

Resmi Gazete’de yayılanarak Özelleştirme Dairesi bünyasinde 1006 yılında kurulan Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ‘nin (ADÜAŞ) mülkiyetindeki tarihi elektrik fabrikası ve arazisi için bir kez daha satış ihalesine gidiliyor. Satış ihalesinin geçici teminat tutarı da daha önce olduğu gibi 1 milyon lira olarak açıklandı. İhale, 16 Nisan saat 14.00’te yapılacak.

Söz konusu taşınmaz için Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 2018 yılı içerisinde iki kez satış ihalesine çıkmıştı. Ancak ihaleye katılım olmayınca, satış ertelendi. 10 bin 720 metrekare yüzölçümlü taşınmaz ve üzerindeki yapılara ilişkin satış ihalesine vatandaşlar ve meslek odaları da tepki göstermişti. Umurbey Mahallesi’nde bulunan taşınmaz, bir kez daha ihaleye çıkarıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz