Son Dakika
20 Mayıs 2019 Pazartesi

Taksimetre hileleri

Taksicilerin yaptığı hileleri mesleğin içinden gelen bir sürücü açıkladı.

14 Kasım 2018 Çarşamba, 10:34

Taksimetre hilelerini duydunuz mu?

Peki, “Her zaman aynı güzergahda gidiyorum. Ama bu taksimetre fazla yazdı.”

Kısa mesafe gideceğimi öğrenince, arabam arıza yaptı diye beni taksiden indirdi.

Şoför benden fazla para aldı.

Taksimetreyi açmadı.

Paranın üstünü vermedi….

yakınmalarını işittiniz değil mi.

Yakınmaları yakından takip eden CNN TÜRK muhabiri Zeynep Karamustafa ve Kameraman Serdar Çetin, çok konuşulacak bir habere imza attı.

Taksilerde yapılan hileleri mesleğin içinden gelen adının açıklanmasını istemeyen şoförün ağzından aktardılar.

Turistlerden fazla para alınması iddialarıyla ilgili taksi şoförü şunları söyledi: “50 dolara Taksim’den Sultanahmet’e giden arkadaşlarımız var. Taksim, Sultanahmet, Sirkeci, Aksaray yani turistlerin çok olduğu bölgelerde bu hep yaşanır.”

Plaka sahibine ayrı, durağa ayrı para vermekten yakındıkları söyleyen taksi şoförü sözlerine şöyle devam etti: “Biz turist bekliyoruz normal şartlarda. Biz sigortamızı da kendi cebimizden ödüyoruz. 250 TL gibi bir para ödememiz gerekiyor plaka sahibine. 12 saatte bunu kazanabilmemiz için mecburen böyle yapıyoruz. Çocuklu, bebek arabalı müşteri geldiği zaman indir- bindir vakit kaybı, alamıyoruz.”

“Sabıkalı şoförler var”

İsmi açıklanmayan taksi şoförü, sabıkalı, uyuşturucu kullanan ve hatta kadın satıcılarının bile taksi şoförlüğü yaptığını belirtiyor.

Taksimetre hileleri

B.A, taksimetrelerde nasıl hile yapıldığını da anlattı. “Direksiyon önüne takılan taksimetrelere sihirli parmaklarıyla neler yaptıklarını onlar da çok iyi bilirler özellikle kırmızı ışıklarda, trafik durduğunda falan taksimetre 5 lirayken birden 50 liraya yükselebilir. Taksimetre aynada olursa içiniz rahat olsun.” dedi.

Şoför ve Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu da, şoförün söylediği her şeyi onayladı fakat onlar işlem yapsa da gerilim bitmiyor. Çünkü şoförler kısa zamanda çok para kazanmak istiyor. O para için de özellikle turistleri seçiyorlar.

Şoför ve Taksiciler Odası Başkanı Aksu da bu sıkıntıların yaşanmaması için “Denetim yapılmalı” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri