Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

Soyer’den Spor Kulüplerine: “Kente Aidiyeti sağlıyorsunuz”

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer “Tüm spor kulüplerimiz için üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

14 Şubat 2019 Perşembe, 15:29

Karşıyaka Spor Kulübü ve Altay Spor Kulübü Yönetimleriyle buluşan CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer “Tüm spor kulüplerimiz için üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.  Kulüplerle organik ilişki kurmak istediklerini söyleyen Soyer, ne kadar yük yüklenecekse yapmaya hazır olduklarını vurguladı. Bunun kamusal bir sorumluluk olduğunu dile getiren Soyer, “Bizim için gerçekten kıymetlisiniz. Bu kent için de kıymetlisiniz. Kente aidiyeti sağlıyorsunuz. Göztepe, Altay ve diğer kulüpler de öyle. Bu değerli bir aidiyet. Neden insanlar kulüpleriyle övünmesin?” sözlerini dile getirdi.

Uluslararası bir salon Karşıyaka’ya yapılmalıdır”

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı yeni bir salona ihtiyaç duyduklarını söyledi. Soyer bunun üzerine, “Öncelikli işlerimizden biri olacak”dedi. Turgay ayrıca yaptıracakları sporcu sağlık merkezine geçtiğimiz günlerde vefat eden Dr. Bülent Zeren’in adını vereceklerini söyledi. Ayrıca basketbol birinci liginde mücadele eden Karşıyaka’nın uluslararası bir salona ihtiyacı olduğunu belirten Tugay” İzmir’e uluslararası bir salon yapılacaksa bu Karşıyaka’ya yapılmalıdır” dedi. Soyer, Karşıyaka’nın borçları yeni stad ve salon yapımının finansmanı için ise, “Dünyadaki uzun vadeli spor tesisi borçlanmalarını araştırabiliriz. Hatta Barcelona Kulübü ile bu konuda yazışma yapabiliriz. Çünkü onlar bu modelden yararlandı. Mesele kendi finans sistemi üzerinde kendi ayakları üzerinde durabilmek. Bunun için çalışacağız.

Altay Spor Kulübü’nü de ziyaret eden Soyer, Altay gibi asırlık kulüplere sahip İzmir’de sporun ana odaklarının başında geleceğini dile getirdi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz