Son Dakika
16 Ekim 2018 Salı

SORU ŞU; AĞIR OLAN NE?

Şıklar şöyle; A) Gelini onun için çok değerli ve yürütmek istemedi. B) Düğün maliyeti ağır geldi. C) Oğlundan ayrılmak ağır geldi, D) Kızı zor verdiler. E) ‘Çok ağır bir sorumluluk aldınız’ mı demek istedi? F) İçeride kilitli kaldılar.

12 Ağustos 2018 Pazar, 20:36

Hayat şartları çok ağırlaştı. Deyim terinde ise ‘oynatmaya az kaldı’! Evlilik; yaşamakta olduğumuz dönem itibari ile bu yolculuğa karar veren çiftlere daha ağır sorumluluklar yüklüyor. Ama; Türk’ün ince zekası, bu ağırlığı kaldırmanın yolunu illa ki buluyor. Hatta ilk günden başlamak üzere;

İzmir’in Torbalı ilçesinde gelin ile damat çok ilginç bir şekilde nikah salonunun yolunu tuttu. Nikah salonuna gitmek için hazırlık yapan damat ile gelin, büyük bir sürprizle karşılaştı. Damadın babası tarafından gelinin evinin önüne vinç getirildi. Gelin ile damat apartmanın 4. katından vinç ile indirildi.

İzmir’in Torbalı ilçesinde ilginç bir olay yaşandı. Olay, Cumhuriyet Mahallesi Doğuş Yapı Sitesi’nde yaşandı. Bugün evlenen Cihan Gül ile Gelin Melda Ülker, vinç yardımıyla kız evinin 4. katından aşağıya inerek nikah salonuna gitti. Damadın babası Ayhan Gül’ün aklına gelini vinç yardımıyla baba evinden çıkartmak geldi ve çifte sürpriz hazırladı. Vinç gelinin evinin önüne getirilirken, damat gelini balkondan çıkararak vinçle aşağıya indirdi. Çift daha sonra Torbalı Belediyesi Kültür Merkezinde bulunan nikah salonuna gitti.

Damat Cihan Gül, “Babamın yaptığı bir sürpriz sonucu bizim de haberimiz olmadan vinçle balkondan kız aldık. Biraz korktuk, biraz eğlendik. Anımız oldu” derken, gelin Melda Ülker, “Yükseklik korkum vardı. Bize de sürpriz oldu” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO