Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

Sokak kedileri sıcak yuvalarına kavuştu

Karabağlar Belediyesi, sokak hayvanlarının sağlıklı ve sıcak bir ortamda yaşamaları amacıyla yaptığı çalışmalarını sürdürüyor.

12 Şubat 2015 Perşembe, 10:41

Karabağlar Belediyesi, sokak hayvanlarının sağlıklı ve sıcak bir ortamda yaşamaları amacıyla yaptığı çalışmalarını sürdürüyor.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
Sokak hayvanları için yemek, su kabı, aşılama ve sahiplendirme kampanyalarını gerçekleştiren Karabağlar Belediyesi bu kez de “Kedi Evi Projesi”yle sokak kedilerine yuva sağladı. İlçenin 40 farklı noktasına, Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü vatandaşların gözetimine sunularak yerleştirilen kedi evleri kış aylarında sokak kedilerine sıcak bir yuva oldu.
Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü sokak hayvanları için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Sokak kedileri için geliştirilen “Kedi Evi Projesi” kış aylarında kedilere sıcak bir yuva oldu. İlçenin acil ihtiyaç duyulan 40 farklı noktasına, Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü olan insanların taahhüdü karşılığında yerleştirilen kedi evleri bu kişilerin gözetimleri ve korumalarına teslim edildi. İhtiyaçlar doğrultusunda daha fazla kedi evi üretilerek ilçenin farklı noktalarına yerleştirildi.
Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde özel olarak strafor malzemeden üretilen kedi evleri kedileri hem yazın sıcaktan kışın soğuktan koruyacak hem de sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlayacak.

HAYVAN KORUMA GÖNÜLLÜLERİNE TESLİM EDİLDİ

Kedi evleri hayvan koruma gönüllüleriyle ortak bir çalışma yapılarak koruma altına alındı. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca belirlenen Hayvan Koruma Gönüllüsü vatandaşlara istekleri doğrultusunda teslim edildi. Gönüllü vatandaşlardan taahhüt alınarak teslim edilen kedi evleri gönüllüler tarafından gerekli olan noktalara yerleştirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz