Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

Sevgi korosundan unutulmaz konser

22 Haziran 2019 Cumartesi, 11:58

Çeşitli meslek sahibi üyelerden oluşan Sevgi Korosu, kuruluşunun 15’inci yılında farklı bir konsere imza attı. Koro kurucusu, müzik öğretmeni, ud sanatçısı Hüseyin Sarısaltık şefliğinde sezon boyu çalışmalarını sürdüren grup, İnciraltı Gözde Kır Bahçesi’nde konser verdi. Açık alanda, yeşillikler içinde verilen konserde, Hüseyin Sarısaltık şefliğinde sahneye çıkan koro ve saz sanatçıları Türk Sanat Müziği’nden çeşitli eserleri seslendirdi.

Koro üyesi Demet Sarısaltık da eşi Şef Hüseyin Sarısaltık’la birlikte şarkı söyledi. Konser boyunca şarkılara eşlik eden izleyiciler, koro üyelerini ayakta alkışladı.

Müziğe gönül verenlerin, amatör ve gönüllülük esasıyla Sevgi Korosu’nda buluştuğunu söyleyen Şef Hüseyin Sarısaltık, “15 yıllık koroyuz. Konserimizi farklı bir ortamda yapmaya karar verdik. Koro üyelerimiz ve dinleyicilerimiz salonlarda ya terliyor, ya da klimalar nedeniyle üşüyordu. Biz de açık alanda, kır bahçesinde sevenlerimizle buluştuk. Çok güzel bir ortamda konserimizi verdik” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz