Son Dakika
18 Ağustos 2019 Pazar
”

Sensizlik çok zor be Yücel ÖZEN…

Kaybettik onu. Öyle kişiler belediye başkanı ve milletvekili oldu ki, Yücel bu makamları çoğundan fazla hakketmişti. Yapmadılar. Küsmedi. ‘Bu yav…lar, bu pu..lar’ derdi ama küsmez ve vazgeçmezdi.

20 Mart 2019 Çarşamba, 22:11

Tam 20 yıl olmuş. 99’da tanıştık. Birbirimizi hep sevdik. Parti içi gruplaşma/çekişmeler çoğu zaman ayrı düştük. Zerre kadar dostluğumuzu etkilemedi bu durum.

O benden daha devamlı bir partiliydi. Daha pozitifti.

Öyle kişiler belediye başkanı ve milletvekili oldu ki, Yücel bu makamları çoğundan fazla hakketmişti. Yapmadılar. Küsmedi. ‘Bu yav…lar, bu pu..lar’ derdi ama küsmez ve vazgeçmezdi.

Tire Belediye başkan aday adayı idi. Tire İYİ partiye verilince Yücel liste başı meclis üyesi adayı oldu. Halil (Culhaoğlu) ile birlikte toparlarız diyordu.

Hastalandığını öğrendim. Aradım. Gayet iyiydi sesi de morali de. Sonra gittim Balçova Termal’de sohbet ettik uzun uzun.

Oğulları çok tedirgindi. ‘Hocam büyük tembih ediyor, küçük oğlan gece bir tarafa dönsem, hemen “baba bir şey mi oldu?” diyor.’

‘Yücel öyledir evlatlar’ diyorum. Bir yandan da çocukların güvercin tedirginliği anlıyorum.
‘İyiyim hocam. Akıllı hap kullanıyorlar. Sonuç alıyorlar…’

Bizim Erdal Duman’ı arıyorum. ‘Erdal durum nedir?’ Erdal doktor ya, açık açık söylemiyor ama” abi çok kritik bu bir iki ay” diyor.

Ulaşamıyorum bir ara telefonla, merak içindeyim. Dönüyor sonra. ‘Hocam görmedim. Biraz da moralim bozuk. Koltuk değneği kullanıyorum’ diyor.

‘Onlar ilaçların yan etkileridir’ diyorum. Hemen onaylıyor.

Bir süredir yurt dışındayım. Meraktayım. Erdal Duman’a mesajla soruyorum. Yanıt “kötü” diyor kısa ama sevimsiz bir şekilde. Yetinmeyip Süleyman Gencel’e de soruyorum. “Yoğun bakımda, gün sayıyoruz, bilinci kapalı” gibi daha tatsız bir yanıt alıyorum.

Ta Hindistan’a ulaşıyor haberin Yücel. Kötü haber tez ulaşır misali. Uzağa gittim ama beni buralarda buldu kara haberin.

Ne zaman karşılaşsak veya telefonlaşsak öyle coşkulu ve içten “aslan hocam”, “canım hocam” derdin ki…

Keşke şimdi de öyle deseydin. “Canım hocam sen bu Erdal’a ve Sümeyman’a bakma iyiyim ben”. Hatta bu haberi verenlere bir de küfür etseydin.

Çünkü çok zor be Yücel. Çok kötü haber bu. Hindistan’a kaçtım yine de buldu beni.

DR. ENGİN ÖNEN

Yorum

  1. Behiye Özen

    19 Nisan 2019 at 17:58

    Engin hocam yazınızı yeni okudum.beni mahbettiniz ama çok içten ve samimi bir yazı ağzınıza ve kaleminize sağlık. Bir ömür saklayacağım selamlar

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz