Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

Şener Şen, hayatta kalmak için neler yaptığını anlattı

Usta Oyuncu Şener Şen, şu sıralar filmde oynamamasının nedenini anlattı…

08 Kasım 2018 Perşembe, 10:20

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Şener Şen, Adana’dan, Türkiye’nin ilk gecekondu semti Zeytinburnu’na 1950’de geldiklerini, şöhret olmadan önce, fabrika işçiliği, işportacılık ve pazarcılık yaptığını sonra öğretmen olduğunu söyledi. Yeşilçam’a geçiş hikayesini de anlatan Şen, şu yıllarda film yapmamasının nedenini de açıkladı.

Bu yıl “Sınır Tanımayan Fikirler” temasıyla Zorlu PSM’de gerçekleştirilen “Brand Week İstanbul” etkinliğinin “Onur Konuğu” Şener Şen’di.

1963’te öğretmen olduğunu belirten Şen, “Aradan geçen süre zarfında, ciddi bir hayat mücadelesi vardı. Maddi olarak çok ferah bir aileden gelmediğimiz için küçük yaşta her işi deneme, çalışma, hayatta kalma mücadelesi verdik” dedi.

Yeşilçam sinemasında çok sayıda filmde rol alan, babası Ali Şen‘in yaşadıklarına şahit olduğu için, sinemaya daha geç başladığını söyleyen Şen, “Sinemaya sonra başlamamın nedeni babamdır. Sinemayı asla istemedim hayatım boyunca. Yardımcı roller oynadığı için parasını pek alamazdı. Alsa bile düşük para alırdı. Evde bir tek o çalışıyordu. Evin geçimi, babamın sinemadan aldığı yevmiyeye bağlıydı. Bazen alamıyordu. Alırsa yemek yeniyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Başarılı oyuncu, öğretmenliğin öncesinde fabrika işçiliği, işportacılık ve pazarcılık yaptığının altını çizerek, canlandırdığı tüm karakterlerin temelinin de bu işler olduğunu vurguladı.

77 yaşına geldiğini oe belirten Şen, “İnsan, hayatını kendi dizayn etmiyor. Yaşam şartlarınız, geldiğiniz çevre ve hangi ailede doğacağınıza da siz karar vermiyorsunuz. Tabii ki ileride kişiliğinizi etkileyen olayların kaynağı aile, anne, baba, çevre ve bulunduğunuz ortam. Babamın işi nedeniyle Adana’dan 1950’lerde buraya, Türkiye’nin ilk gecekondu semti Zeytinburnu’na geldik. Bir fabrika kuruluyordu. Babamın esas mesleği marangozluk ama aynı zamanda fabrikada ustalık da yapıyor. Öyle, bir fabrikanın kuruluşu için geldik” diye konuştu. Şu sıralar, oynamak isteyeceği rollerin gelmediğini de belirten Usta oyuncu Şen, “Biraz beğeneceğim bir şey olsa, oynayacağım. Biliyorum, ben de faniyim. Gelip gidiyoruz. Biraz daha film yapsam ne iyi olur. Ama beğenmediğim bir şeyi de yapamam. Onun için Yavuz ile tekrar buluşmamızın nedeni bu” dedi.(Kaynak:BİK)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri