Son Dakika
19 Ağustos 2019 Pazartesi
”

Selvitopu’ndan Karabağlarlı Öğrencilere Müjde

Her yıl binlerce öğrencinin ücretsiz eğitim gördüğü ve başarıdan başarıya koştuğu Karabağlar Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde ( KARBEM) velilere seslenen Başkan Muhittin Selvitopu, önümüzdeki yıl açacakları şubeler ile öğrenci sayısını arttıracaklarını ve bu konuda kararlı olduklarını söyledi.

08 Mart 2019 Cuma, 13:24
KARBEM’e devam eden 6,7 ve 8 Sınıf öğrencilerini kapsayan veli toplantısı Aydın Mahallesi’nde düzenlendi.
Toplantıya Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da katıldı. Karabağlar Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde ( KARBEM) velilere seslenen Başkan Selvitopu, velilere seslenirken, ,  “Eğitimde çocuklarımızın yanında olmak istiyoruz. Çocuklarımız okusunlar, yetişsinler bu ülkeye faydalı insan olsunlar istiyoruz. Onun için eğitim çok önemli. Devlet okullar açıyor ama bazı imkanlar yeterli olmadığı anda bizler de yerel yönetimler olarak destek olmaya çalışıyoruz.” dedi.

104 okulun tamamına destek olduk

Karabağlar ‘da 104 okul olduğunu ve hepsine bakım, onarım, boya ve tadilat desteği verdiklerini belirten Selvitopu, bundan sonra da aynı anlayışla okullara destek vermeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Selvitopu, KARBEM’de eğitim alan öğrenci sayısının şu an için 1500 olduğunu,  toplam 38 öğretmenle öğrencilere hizmet verdiklerini,  ayrıca öğrencilere her türlü kırtasiye desteklerinin de belediye tarafından verildiğini hatırlattı. Selvitopu, “Amacımız bu sayıyı daha yukarılara çıkartarak daha çok evladımıza ve ailelerine destek olmak istiyoruz. Göreve yine seçildiğim takdirde bu konu üzerinde de daha fazla duracağız. Özellikle de dar gelirli semtlerimizde bu şubeleri açmaya çalışacağız. Belediye olarak  da bu konuda kararlıyız.” diye konuştu.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz