Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

Selvitopu: “Herkesin başımızın üzerinde yeri var”

CHP Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu Fahrettin Altay mahallesinde esnafı ardından da dernekleri ziyaret etti.

12 Şubat 2019 Salı, 12:23

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu seçim çalışmaları kapsamında esnaf ve derneklere yaptığı ziyaretlerde, esnaf Selvitopu’na 5 yıl boyunca çok başarılı bir yönetim gösterdiğini belirterek,  yeni dönem için de aynı başarıyı tekrarlaması dileğinde bulundular.

Esnaf ziyaretinin ardından kapsamda Urfa Ceylanpınarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile İzmir Karabağlar Vanlılar Derneği’ni ziyaret eden Selvitopu, yeni dönemde de STK’larla beraber yürüyeceklerinin mesajını verdi.

Geçtiğimiz dönemde ilk ziyaretini Vanlılar Derneği’ne yaptığını hatırlatan Selvitopu, buranın uğurlu geldiğini dile getirdi. Başkan Selvitopu, Karabağlar Belediyesi olarak vatandaşların oy versin vermesin, başlarının tacı oldunu dile getirdi. Görev yaptığı 5 yıllık süre içinde herkese aynı mesafeyle yaklaştıklarını vurgularken, temel amaçlarının da insana hizmet anlayışı olduğunu belirtti.

Kentsel dönüşüm konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Selvitopu,  bu konunun siyasi tartışmalara kurban edilmesinin doğru olmadığını söyledi. Selvitopu “Ne yapmamız lazım. O bölgelerde 17 mahalleyi ilgilendiren 540 hektarlık Bakanlığın yaptığı bir kentsel dönüşüm projesi var. 2012 yılında ilan edildi, 2019 a geldik hala sağlıklı bir proje üretilemedi. Burada bir an önce proje üretilmesi gerekiyor. Çünkü insanlarımız o bölgelerde tedirginler.

Ayrıca Karabağlar’da ‘STK Merkezi’ kuracaklarını vurgulayan Slevitopu, “81 ilden insanımız var. İzmir’de bu merkezlerde bir hafta ‘Van Günleri’ olsa kötü mü olur? Kaynaşmayı arttırır. İşte tüm derneklerin ve bizlerin birleşmeye ihtiyacı var” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz