Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

Selvitopu: “Bu Destan İkinci Dönem Devam Edecek”

Karabağlar Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Muhittin Selvitopu, vatandaş ve partililerle yaptığı buluşmada, “Mustafa Kemal’in değerlerini geleceğe taşımak için buradayız” dedi.

30 Ocak 2019 Çarşamba, 12:36

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP tarafından tekrar aday gösterilmesinin ardından partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, tekrar aday gösterilmesinin ardından partililer ve vatandaşlarla buluşurken, yoğun kalabalık nedeniyle alana yürümekte zorlandı. Vatandaşlar Selvitopu’nu, “Dürüst Başkan Muhittin Başkan, Karabağlar Seninle Gurur Duyuyor” sloganlarıyla karşıladı. Belediye başkanlığı adaylığına 7 kişinin başvurduğunu hatırlatan Selvitopu, “Bu sürece güç verdiler, hareketlilik sağladılar.Parti içi yarışı saygılı biçimde yürüttüler. Aday olan arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Onlara teşekkür ediyorum. Onlarla da yarın sahada el ele, kol kola Türkiye’nin aydınlık geleceği için birlikte olacağız” ifadelerini kullandı.

‘KARABAĞLAR’IN DEĞERLERİNİ ORTAYA ÇIKARIYORUZ’

Yaptığı konuşmada, ilçede 5 yıldır yaptıkları projelerle Karabağlar’ın değerlerini ortaya çıkardıklarını vurgulayan Selvitopu, Karabağları’ın İzmir için olan önemlini bildiklerini hatırlatırken, “Bu destan ikinci dönemde pekişerek devam edecek. Modern bir Karabağlar’ı hep birlikte yaratacağız. Karabağlar’ı rantçılara akılla, bilimle teslim etmeyeceğiz” sözlerini dile getirdi.

‘KARABAĞLAR HALKI BELEDİYE BAŞKANINI ÇOK İYİ TANIYOR’

Selvitopu, ilçede iktidar partisinin bir proje yapıp yarım kaldığını belirtti. Bazı yerlerin kamulaştırılıp imara açıldığını, sonra kat karşılığı verildiğini ifade eden ederken, bazı yerlerin ise kamulaştırılmadığını söyledi. Selvitopu, “Niçin kamulaştırmadınız? Neden yapmadınız? kime rant sağladınız? Çıkın hesabını verin. Bunun hesabını soracağız. Üniversite alanını neden genişletmiyorsunuz?. Bu alanın 42 hektarını konuta açmak istiyorsunuz? O alanı neden açıyorsunuz. Neden kampüs alanıyapmıyorsunuz? Bunun cevabını önce belediye başkanını kimse tanımıyor diyen milletvekili verecek. Karabağlar halkı, belediye başkanını çok iyi tanıyor ve biliyor. Bizim de, sizin de ne yapmak istediğinizi çok iyi biliyor” dedi.

‘BİZ HALKIN AYAĞINA GİDECEĞİZ’

Yeni dönemde tüm projelerin hepsini uygulamaya devam edeceklerinin altını çizen Selvitopu, her mahalleye semt merkezi açarak halkla kendi mahallelerinde buluşacaklarını dile getirdi. Selvitopu, “Ayağımıza çağırmayacağız, biz onların ayağına gideceğiz. Onların sorunlarına çare, derman olacağız. Derman belediyeciliğini 58 mahalle 3600 sokağa yayacağız. Ve 31 Mart’ta Karabağlar’da hep birlikte bir destan yazacağız. CHP bayrağını Karabağlar’da dalgalandırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Muhittin Selvitopu son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere tüm merkez yürütme kurulu üyelerine, parti meclisi üyelerine, il ve ilçe örgütüne teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz