Son Dakika
15 Haziran 2019 Cumartesi

Şehit Fethi Sekin’in 5 buçuk metrelik heykeli dikilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Şehit Polis Fethi Sekin adına düzenlediği Anıt Heykel Yarışması’nın ödülleri törenle dağıtıldı.

18 Mayıs 2017 Perşembe, 17:04

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Şehit Polis Fethi Sekin adına düzenlediği Anıt Heykel Yarışması’nın ödülleri törenle dağıtıldı. 37 eserin yarıştığı yarışmada, Can Akdaş’ın yaptığı birinci olan heykelin, kaidesiyle birlikte 5 buçuk metre yükseklikle Sekin’in şehit düştüğü İzmir Adliyesi önüne dikileceği bildirildi.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
İzmirliler, 5 Ocak günü İzmir Adliyesi önüne bomba yüklü araçla gelen teröristlerle çatışmaya girerek olası bir katliamı önleyen ve onları durdurmak için gözünü kırpmadan şehit düşen kahraman polis memuru Fethi Sekin’i unutmadı. İzmir Büyükşehir Belediyesinin Fethi Sekin adına düzenlediği Anıt Heykel Yarışması’na katılan yarışmacıların ödülleri törenle verildi. Kültürpark 1 No’lu Hol’de düzenlenen törene şehit polisin eşi Rabia Sekin ile kardeşi Fikret Sekin de katıldı. 37 eserin yarıştığı yarışmada, Can Akdaş’ın birinci olan heykelinin, kaidesiyle birlikte 5 buçukj metre yükseklikle Sekin’in şehit düştüğü İzmir Adliyesi önüne dikileceği bildirildi. Yarışmada birinciliği Can Akdaş, ikinciliği Ümit Öztürk, üçüncülüğü ise Hüseyin Yüce’nin eseri kazandı. Mansiyon ödülleri ise Harun Atalayman, Derya Ersoy-Ali Yaldır-Zafer Dağdeviren, Ferit Furuncu, Hüsnü Ertuğ Atlı ve Müge Olçum’a verildi. Derece giren eserler, 24 Mayıs’a kadar Kültürpark 1 No’lu Hol’de ziyaret edilebilecek.

“GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Fethi Sekin’e minnet ve şükran duygularını anlatmak için, şehit düştüğü İzmir Adliyesine 300 metre uzaklıktaki Park İzmir’e adını verdiklerini hatırlatarak, “Adliyenin olduğu caddeye yine onun ismini verdik. Ayrıca Sayın Başsavcımla beraber, Fethi Sekin’in adliye önüne, şehit düştüğü yere bir heykelinin koyulmasını konuşmuştuk. Şimdi bu görevimizi yerine getiriyoruz. Şehidimizi minnetle anıyorum. Böyle kahramanlarımız oldukça, Türkiye’nin sırtı yere gelmeyecektir” diye konuştu.

“GURUR DUYUYORUM”

İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın da, “Bir kahramanın ardından, güzel bir kentin o kahramana nasıl sahip çıktığını görüyorum. Bu toprakların hepimizin olduğunu hatırlattığı için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür ediyorum. Ayrıca böyle bir kahramanın müdürü olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

“ŞANSLIYIZ”

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru ise “Kahraman Fethi Sekin kardeşimiz büyük bir katliamı önledi, kendini feda etti. Saygıyla, minnetle anıyorum. Böyle bir kahramana sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Bu güzel eserleri ortaya çıkaran ve seçen jüriye ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Heykelin adliye önünde sergilenmesinden de onur duyacağım” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri