Son Dakika
21 Ağustos 2019 Çarşamba
”

Sayın SAĞIR DUVAR’a açık mektup…

Bu sefer poliscanlarımın dertlerini sıkıntılarını SAYIN SAĞIR DUVAR’a anlatmaya karar verdim. Belki o utanır da soru ve sorunlarımıza çare olur. Ya da en azından, ‘’elbette siz benim de canlarımsınız bu vatanın vazgeçilmezlerisiniz ama….’’ diyerek yanıt verir.

07 Haziran 2016 Salı, 15:59

beyhanbickin_haberhurriyeti

Evet bu sefer yazımı sayın sağır duvara yazmaya karar verdim. İçişleri Bakanımıza yazdık, Emniyet Genel Müdürümüze de yazdık. Hem de açık açık isimleriyle yazdık. Ve aldığımız haberlere göre bu yazılardan da haberdar olmuşlar. Ama ayağımızdan kurşunlanmadık, eh malum kimseye de eyvallahımız yok, yazarsam başıma ne gelir korkusunu sadece canım babam benim yerime yaşıyor, sanırım bu yüzden pek ciddiye almadılar.
Eh ben de bu sefer poliscanlarımın dertlerini sıkıntılarını SAYIN SAĞIR DUVAR’a anlatmaya karar verdim. Belki o utanır da soru ve sorunlarımıza çare olur. Ya da en azından, ‘’elbette siz benim de canlarımsınız bu vatanın vazgeçilmezlerisiniz ama….’’ diyerek yanıt verir.

• Sayın sağır duvar, bizim bir 3600 ek gösterge isteğimiz vardı. Sayın yetkililer dalga geçer gibi 3000 verelim anlaşalım dediler ama BİZ PAZARLIK DEĞİL HAKKIMIZI İSTİYORUZ.
• Sayın sağır duvar, biz, EMNİYET-SEN’i haklarımızı koruyacağı, hiç kimse yanımızda değilken yanımızda olacağı için resmi sendikamız olsun istiyoruz.  EMNİYET-SEN şimdiye kadar açılmış sendikaların bir uzantısı değildir. EMNİYET-SEN, hiç bir siyasi görüşe yakınlığı olmayan, sadece ve sadece polis haklarını korumak amacıyla kurulmuş bir sendikadır. Yani  EMNİYET-SEN SİYASİLERİN DEĞİL POLİSİN SENDİKASIDIR.
• Sayın sağır duvar, bu vatanın sahipsiz evlatları polislerimiz, bırakın kendi canlarını, en sevdiklerinin bile canına kıyacak kadar yoruldular hayattan. Bu yorgunluk POLİS BALOSU’nda Sibel Can’la göbek attıkları için değil, DÜZENSİZ çalışma saatleri, haklarında açılan abuk subuk SORUŞTURMALAR, üstlerinin uyguladığı mobing yani PSİKOLOJİK BASKI, nedeniyledir.
• Sayın sağır duvar, bilmem haberin var mı ama, hala dağlarda ESİR tutulan polislerimiz var. Onlar bu vatanın evlatları birilerinin eşleri, babaları evlatları.Bu konuda ne yapmalı dersin?
• Sayın sağır duvar, bir de kumanya derdimiz var. Görevdeki polislere ekmek arası vıcık vıcık şeyleri kumanya diye dağıtıyorlar, ya anlaşmalı olduğunuz şirketler sizi kandırıyor, ya da siz polislerinizi buna layık görüyorsunuz ki bu size hiç mi hiç yakışmaz.
• Sayın sağır duvar, Doğuda görev yapan aslanlara tüm Türkiyeden gıda yardımı giderken nasıl oluyor da siz insani ihtiyaç olan suyu 3 gün onlara ulaştıramıyorsunuz anlamak mümkün değil.
• Sayın sağır duvar, Her gün şehit haberi aldığımız doğuda görev yapan poliscanlar, okuldan bozma kale kollarda kalıyormuş. İman’nın yarısı olan temizlik için saatlerce sıra bekliyorlarmış imkanlar kısıtlı olduğu için. Tabii ki ben buna inanmadım!! koskoca devlet, bütün Suriye’ye yaşam imkanı sağlayan devlet, güvenlik gücüne bunu yapar mı dedim!!En iyi imkanlar mutlaka sağlanıyordur değil mi?
• Sayın sağır duvar bir de TALTİF sorunu var poliscanları. Taltifi dağıtan bayram harçlığı dağıttığını sanıyor galiba bu yüzden haksızlık diz boyunu geçeli çok oldu. Örnek istersen, doğuya sen yolla adamı her gün teröristlerle çatışırken ölümle burun buruna gelsin, ama TALTİF dağılımı yaparken ‘’ sen terörle mücadele değilsin’’ diye ona taltif verme. Buna hak yemek denir, eh malum dinimizde en büyük günahlardan biridir. Yok ben buna da inanmayım diyorum!!
• Sayın sağır duvar poliscanların hakları olan tatiller de, yok ek görev, yok olağanüstü hal denilerek heba ediliyor. Bak demedi deme, bu da hak yemeye girer. Bu hak yemelerin vebalini ödeyemezler benden söylemesi.
Ahhh ahhh, işte böyle sayın sağır duvar, yani poliscanlar hala bir dokun bin ahhh işit modundalar. Seslerini duyan yok, ama her yaptıklarını görüp soruşturma açan çok. Sana anlatsam sen bile inanmazsın. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE, dersen, ATAM SENİ ÖZLÜYORUZ dersen, DEVLET BURADA dersen, soruşturma açılıyor poliscanlara görevden alınıyorlar.
Son olarak sana yazmayı denedim, tek umudumuz sensin, çünkü ne yaparsak yapalım poliscanların dertlerini, isteklerini yetkililere duyuramadık. Hadi göster kendini SAĞIR DUVAR BİLE DUYDU POLİSİN DERTLERİNİ, İSTEKLERİNİ, SAYIN YETKİLİLER SİZDEN NE HABER? diyebilelim.

Tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi sevgi ve saygıyla anıyorum.

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN BİÇKİN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz