Son Dakika
19 Ağustos 2019 Pazartesi
”

SANDALYEYİ KOYSAN KAZANIR

AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı Bilal Doğan, CHP’nin hizmetlerini ve çalışmalarını başarılı bulmadığını söyleyerek, “Her zaman ‘sandalyeyi koysan kazanır’ zihniyetiyle hareket etmişler. Bu düşünceyi esas edinmişler, koltuklarını sağlam gördükleri için hizmet anlamında hiç bir icraatta bulunmamışlar” ifadesini kullandı.

16 Şubat 2019 Cumartesi, 03:20

AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı Bilal Doğan, projelerini sunmak ve vatandaşların sıkıntılarını dinlemek için çalışmalarına devam ediyor. Üçkuyular Mahallesi’nde Yalı Erkek Yurdunu ziyaret eden Bilal Doğan, Karabağlar’ın yaşam standartlarını yükselteceğini ve öğrencilere yönelik önemli projelerinin olduğunu dile getirdi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Doğan onların sorunlarını dinledi ve sorularına yanıt verdi. İzmir’in en büyük ilçelerinden biri olan Karabağlar’ın sorunlarını çok iyi bildiğini ve bu sorunlara yönelik çözüm odaklı çalışacağının altını çizen Doğan göreve geldiğinde ilk olarak Karabağlar’ın yaşam standartlarını yukarıya taşıyacağının sözünü verdi.

20 YILDIR AYNI SORUNLAR

İzmir’i 20 yıldır CHP’nin yönettiğini ve 20 yıldır aynı sorunların yaşadığını dile getiren Doğan, “İzmir’i 20 yıldır aynı parti yönetiyor ve sorunlar hiç bitmiyor. Bu süreç böyle giderse komşu illerimiz kısa sürede İzmir’i sollayacaktır. Buna dur deme zamanı geldi ve geçiyor” dedi.

ÜLKEMİZİ BÖLEMEYECEKLER

Dış güçlerin Türkiye’yi bölmeye çalıştığının altını çizen Doğan, “Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar ve koşullar bizi Cumhur ittifakına yöneltti ve MHP ile ittifak yaptık. Türkiye üzerinde oynanan oyunları bozduk ve bozmaya da devam ediyoruz. Şimdi ise ekonomiyle oyunlar oynamaya çalışıyorlar. İstedikleri kadar oyun oynasınlar. Biz bu oyunlara gelmeyeceğiz ve ülkemizi bölmelerine müsaade etmeyeceğiz. Onlar oyun yapar biz ise bu oyunları bozarız” ifadelerini kullandı.

İzmir’i ve İzmir’in  sorunlarını çok iyi bildiğinin altını çizen Doğan, bu sorunların da iyi yönetimle sona ereceğini söyledi. Doğan, “Karabağların çöp sorununu bilmeyen yok. Göreve geldiğimiz günden itibaren bu sorunların çözümü için elimizden geleni yapacağız. Bundan 20 yıl önceki alt yapılar aynı hiç bir değişim göremiyorum. Hiç bir ilerleme gösterememişler. Biz göreve geldiğimizde bu sorunların hiçbirisi kalmayacak” dedi.

SANDALYEYİ KOYSAN KAZANIR

CHP yönetiminin hizmetlerini ve çalışmalarını başarılı bulmayan Doğan, “Her zaman ‘sandalyeyi koysan kazanır’ zihniyetiyle hareket etmişler. Bu düşünceyi esas edinmişler, koltuklarını sağlam gördükleri için hizmet anlamında hiç bir icraatta bulunmamışlar. Bu düşüncenin yanlış olduğunu ve kenti ileri değil aksine geri götürdüğünün farkına varamamışlar. Alt yapı anlamında Karabağlar sınıfta kalmıştır. Sosyal belediyecilik anlamında Karabağlar’ı hep öksüz bırakmışlar. Karabağlar’da sinema salonu yok. 53 kentten daha büyük bir ilçe olan Karabağlar’da sosyal yaşam alt seviyelerde” dedi.

7’DEN 70’E PROJELERİMİZ VAR

Karabağlar’da yeşil alanları arttıracağını belirten Doğan, “İlk görevlerimizden bir tanesi kent teması alanı oluşturmak. Poligon Askeri Atış Alanı’nı millet bahçesine dönüştüreceğiz. Bu alanda yürüyüş yolları, buz patenleri, spor alanları, öğrencilere yönelik ders çalışma alanları, yüzme havuzları, engelliler için spor alanları yer alacak. Karabağlar sanatıyla topluma hitap edecek bir ilçe olacak. Taziye evleri yetersiz, taziye evlerini arttıracağız. Çocuklar ve bebekler için de projelerimiz var. Bunları hayata geçireceğiz. Sosyal projelere önem vereceğiz. Tabiki yaşlıları da unutmayacağız onlara yönelikte projelerimiz var. Alt geçit üst geçit yetersiz kalıyor bunları artıracağız. Karabağlar ilçesinde trafiği rahatlatacağız. Karabağlar’ı yeraltı otoparkları ile rahata kavuşturacağız. Para veremeyecek vatandaşlarımız için de ücretsiz yapacağız.

DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ KARABAĞLAR’I GELİŞTİRECEK

Kentsel dönüşüme de değinen Doğan, Karabağlar’da kentsel dönüşümde çığır açacaklarını söyledi. Demokrasi Üniversitesi’nin öğrenci sayısının bin 100 olduğunu hatırlatan Doğan, “Karabağlar için Demokrasi Üniversitesi çok önemli. Karabağlar’ın gelişmesinde büyük rol oynayacaktır. Uzundere TOKİ konutlarının yanında kampüs alanı açılacak. Bu üniversite Karabağlar’ı değiştirecektir. Ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda üniversite büyük  katkı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Aslınur YAŞA

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz