Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

SANAT AŞKI

30 Eylül 2018 Pazar, 13:44

“Dertli miyim dertsiz miyim, garip miyim öksüz müyüm gecelerden sor beni” şarkısını ne çok dinlemişimdir acıların kadını rahmetli Bergen’den.
Gecelere dalmak kadehlerde teselli aramak bazılarımızın şiarı …Eğer böylesine halet-i ruhiye içindeysek kendimizi sanatın kucağına bırakabiliriz.
Çünkü; sanat bizi iyileştirecek bir simyadır.

Sanatın hangi koluyla ilgilenirsek ilgilenelim hayata karşı daha olgun daha anlayışlı ve renkli bir kişiliğe sahip olabiliyoruz.
Bir amatör sanat öğrencisi olarak bunları söylememin en önemli gerekçesi sanatın kendine has gizli eğitiminden beslenmiş olmamdır.
Sanat ile ilgilenirken kendimi Alis Harikalar Diyarı’nda dolaşıyor gibi hissediyor oluşumdur. Her kulun mutlak bir derdi var. Yukarıdaki paragraftada da bahsettiğim üzere bazıları alkolde teselliyi arıyor bazısı ilaçlarda vs…
Bir notanın ritmi bir tiyatro eserinin kurgusu ya da bir resmin boyasına kaptırsak gönlümüzü inanın daha başka olacak her şey…
Güçlü ve daha enerjik hissedeceğiz kendimizi
“Hadi Gülümse” der gibi…

Siyasetin bu kadar fazlasıyla ve de hırçın bir tarzda konuşulduğu canım ülkemde sanat ile daha fazla hemhal olunmanın vakti geldi de geçiyor; ne dersiniz?
Hayatın monotonluğundan kurtulmak
musmutlu rengarenk kişiliğe sahip olmak için sanat vazgeçilmez.

Alanya 15. Caz Festivallerine ev sahipliği yapıyor. Tarihi Alanya Kalesi’nin ışıkları altında;
böylesi müzikle dolusu günlerde ben de Alanya’da Kültür Merkezi Koro çalışmalarında soluğu aldım. Atilla Bodur hocanın ekibinde olmak türkü çalışmak ayrı bir keyif…
Sizlere de tavsiye ediyorum.

www.haberhurriyeti.com / Ümran Gökboğa

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz