Son Dakika
20 Mayıs 2019 Pazartesi

Şampiyon Jokey yarışta atıyla birlikte devrildi

Adana Umutbey Koşusu’nda feci bir kaza yaşandı.

26 Kasım 2018 Pazartesi, 01:09

Adana’daki At Yarışı’nda yürekler ağza geldi. 3 yaşlı Arap taylarına mahsus Umutbey Koşusu’nda Ateşbibi isimli taya binen şampiyon jokey Halis Karataş, atıyla birlikte yıkıldı. Bir süre yerde kalan Karataş, hemen hastaneye kaldırıldı. Yarışın son 800 metresinde meydana gelen kazayla ilgili Türkiye Jokey Kulübü bir açıklama yayınladı.

Açıklamanın tam metni şöyle:

Düşen jokeylerin sağlık durumu hakkında

“Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 25 Kasım Pazar günü gerçekleşen 6. koşuda CİBEK OĞLU ve ATEŞBİBİ isimli safkanlar, jokeyleri VELAT DEMİR ve HALİS KARATAŞ’ı düşürmüştür.

Göğüs ağrısı sebebiyle hastaneye sevk edilen Halis Karataş’ın, yapılan kontroller sonucu herhangi bir kırığı veya ciddi sağlık problemi olmadığı anlaşılmış, yalnızca dudağında meydana gelen yaralanmaya müdahale edilmiştir. Bu akşam gözlem amaçlı hastanede kalacak olan başarılı jokey, bir sorunla karşılaşılmaması halinde yarın taburcu edilecektir.

İlk anda bir şikâyeti olmadığı için hastaneye sevk edilmeyen jokey Velat Demir’in ise sağ gözünde şişme meydana gelmiş, kendisi de bu sebeple hastaneye sevk edilmiştir.

Jokeylerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri