ŞAKA GİBİ!

Gerekçeli açıklama yapılmadı. Sabah güzergahta başlayan araç kuyruğu, tepkilere yol açtı. Tünel 18.00’den itibaren geçişlere yeniden açıldı.

12 Haziran 2018 Salı, 23:50

7 yıllık gecikmenin ardından dün Başbakan Binali Yıldırım tarafından görkemli bir törenle resmi açılışı yapılan İzmir-Manisa güzergahındaki Sabuncubeli Tüneli bu sabah trafiğe kapandı. Sabahın erken saatlerinde Manisa ile İzmir’ arasındaki karşılıklı karayolu trafiğinde tüneli kullanmak isteyen vatandaşlar, eski yola yönlendirilince tepkilerini sosyal medyadan dile getirdiler. Konuyla ilgili tepkilerin büyümesinin ardından, akşam saat 18.00 civarında tünel trafik akışına açıldı.

Tünelin kapalı oluş nedeni ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinin yol durumu sorgulamasında da herhangi bir açıklama bulunmuyor. Resmi olmayan kaynaklar aracılığı ile edinilebilen tek bilgi, çevre düzenlemelerinin devam ettiği, o nedenle kapalı olduğu yönünde. Başbakan Binali Yıldırım, dünkü görkemli törende tünelden araçla geçiş yaparak resmi açılışı gerçekleştirmişti. Yıldırım tören sonrasında da tünelin içinde yapılan bir düzenleme ile, televizyon ekranına gelmiş, 24 Haziran’da yapılacak seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştu.

Gepostet von Muhlis Dilmaç am Montag, 11. Juni 2018

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz