Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

SAĞLIK TURİZMİ

Turizm deyince aklımıza sadece deniz , plaj ve de güneş gelmesin…

05 Aralık 2018 Çarşamba, 01:41

Turizm cenneti Alanya’dayım. Turizm deyince aklımıza sadece deniz , plaj ve de güneş gelmesin lütfen; işte sırf bu duygular ile bu yazıyı kaleme alıyorum.

Yaklaşık üç hafta önce Alanya SGK’da Yeni Alanyalılar dediğimiz yabancı dostlarımızın sağlık anlaşmaları üzerine bir konferans verildi. Türkiye- Almanya Sağlık Anlaşması…

Her iki ülke arasında böylesi birliktelik, yaşanan siyasi kutuplaşmalar düşünüldüğünde daha da bir önem taşıyor.

Sağlık konusunun da elbette turizmi oluyor; Alanya gibi dünyaya açılan bir ilçemiz var oldukça diye ister istemez düşünüyorum.  Bir çok yabancının yaşadığı ülkemizde onların sağlık hizmetlerini düşünürsek siz de böyle düşündüğüm için bana hak vereceksiniz.

Kim Golden Markasını duymuş muydunuz ? Sizin için araştırdık efendim.

Alanya Kargıcak’ta Spa Center’in sahibesi sevgili Kıymet Gedik hanımın birkaç gün önce konuğu idim.  Kim Golden markası ile ülkemiz ve Avrupa’da sağlık turizmine hizmet vermeyi düşündüğünü öğrendim. Kendisi ile Spa’da o muazzam huzurlu ortamda yaptığımız konuşmanın hazzı hala düşüncelerimde; çünkü kendisi olaya sadece maddiyat açıdan bakmıyor. Sağlık turizmi başta olmak üzere alternatif tıp dediği bilinçaltı enerji temizleme yöntemleri ile  pek çok kişinin tedavi olma sürecinde yanında oluyor. Ne kadar  kendisine iyi ki varsın dersem azdır.

Derler ya on parmağında on marifet var diye aynen öyle…

Antalya’da dört gün estetik güzellik üzerine seminer vereceğini duyunca da yine seviniyorum. Biz hanımlar makyaj yapmayı estetik güzellikte ilk sıraya koyuyoruz; oysa cilt bakımından ve  bu cildin sağlığından bihaber yaşadığımızın farkında bile değiliz.

Mutluluğun tarifini bazen kadehlerde arıyoruz. Oysa kendimizle yüzleşebilsek ah bunu bir başarabilsek kimbilir hangi sorunlarımızdan arınacağız, öyle değil mi?

Peki nasıl yüzleşeceğiz; diye soruyorum kendisine O da cevap veriyor; bilinçaltında daha önce çözülmediği için biriktirilen onlarca negatif enerjinin yeni baştan ele alınıp onlarla  tek tek hesaplaşılması gerektiğinin altını çiziyor.

İlerleyen zamanlarda SPA’ya pek çok uzman konuğu da konferans vermesi için davet edeceğini öğreniyorum. Bu eğitimler özellikle de kadınlara yönelik olacağı için ayrıca bir keyif alıyorum doğrusu…

Alanya’da böylesi değerlerin varlığı büyük bir zenginliktir, diye düşünüyorum. Alanya namı diğer Alaiye dünyaya açılan bir kültür penceremiz olma hasebiyle bir ayağı ülkesinde diğer ayağı dünyanın her yerinde bir pergel misali yol alanlara sahip olmasıyla değerine değer; gücüne güç katacaktır.

Basın ve medya olarak; ama özellikle yerel basın olarak kendi bünyemizde ilçemizde bulunan güzelliklere sahip çıkmayı bir görev ve misyon edinmeliyiz.

Spa Center Merkezi, sağlık turizmi açısından çok önemli konumda, gerek coğrafi gerekse de  kültürlerarası alışveriş ile…

Umarım, çok hizmetlerde ülkemize faydalı olabilir.

Hizmet etmek için yarını beklemeyelim, şairin dediği üzere:

‘Zaman bu zaman;

Şimdi değilse ne zaman …’

www.haberhurriyeti.com / Ümran Gökboğa

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz