Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

SAĞKAL’a AB’den Hibe Desteği

Kurulduğu günden bugüne sağlık, kalite, iletişim, kadın odaklı birçok proje yürüten Sağlıkta Kalite Derneği(SAĞKAL) hazırladığı ” Güçlü STK SAĞKAL İle Kaliteli İletişim” projesiyle Avrupa Birliği(AB) programı kapsamında hibe desteği almaya hak kazandı.

31 Ocak 2019 Perşembe, 15:22

SAĞKAL, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPAII) 2014 programı içerisinde yürütülen YEREL STK’LAR HİBE PROGRAMI kapsamında hibe desteği alacak. Proje kapsamında idari, savunuculuk ve iletişim becerilerini geliştirmek amaçlanırken, projenin genel hedefi ise SAĞKAL’ın kamuoyu yaratma gücü yüksek bir STK olmasını sağlamak. SAĞKAL’ın stratejik planı oluşturulacağı,kurumsallaşma, lobi ve savunuculuk konusunda bilgi kurumsal kapasitesi ve derneğin görünürlüğünün artırılacağı proje 12 ay sürecek. Düzenlenecek arama konferansı ile STK-Üniversite-Kamu arasında güçbirliği oluşturulması hedefleniyor.

Dernek hasta, hasta yakını, gönüllü ve hekimlerden oluşan aktif üyeleri, gönüllüleri ve bağışçıları ile sağlık alanında İzmir’de örnek STK olarak çalışıyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa Bölgesi, 2013 yılında “Sağlık 2020” başlığı ile yayınladığı hedefler ve ilkeler raporunda; “İnsan odaklı sağlık sistemleri kurmak” öncelikli alan olarak tanımlanmıştır.

Proje kapsamında işbirliği yapılacak STK’lar ise şöyle:

Balıkesir Kanserle Savaş Derneği

 Dokuz Eylül Rotary Kulübü

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ABD. Tıbbı Onkoloji BD.

 Güzelyalı Rotary Kulübü

 Klinik Uygulamalı Hipnoz Derneği

Kuşadası Soroptomist İş Ve Meslek Kadınları Kulübü Derneği

MavişehirRotary Kulübü

 Meme Kanseri İle Savaşım Derneği (Meme KANDER)

SenatürkSenoloji Akademisi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz