Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

Ruslar Marmaris’te yelken açtı

26 Eylül 2013 Perşembe, 09:04

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde, belediyenin katkılarıyla düzenlenen ve 28 Eylül’e kadar sürecek ‘Real Men Cup Yelken Yarışları’nda 120 Rus işadamı kıyasıya mücadele ediyor. Rus işadamları arasında, dünyanın öndev gelen tüfeklerinden Kalaşnikof’un tasarımcısı Mihail Kalaşnikov’un akrabası Kiril Kalaşnikov da yer alıyor.

www.haberhurriyeti.com / TURİZM
Turizmde alternatif yaratmak ve özellikle de Rusya’da Marmaris’i tanıtmak amacıyla Marmaris Belediyesi’nin başlattığı girişimler sonucu Rusya’nın değişik bölgelerinden 120 işadamı Marmaris’e hem tatil ve hem de spor yapmak amacıyla getirildi. Grand Yazıcı Mares Otel’e yerleştirilen Rus işadamları için 16 yelkenli kiralanıp, 23- 28 Eylül tarihleri arasında yelken yarışları düzenlendi. Her gün ayrı bir yarışın yapıldığı Real Men Cup Yelken Yarışları’nın geleneksel hale getirmeyi düşündüklerini belirten Real Men Cup Yelken Yarışması Proje Sorumlusu Alina Dahoraeva şöyle dedi:

“Bu yarışların nerede yapılacağına karar vermemiştik. Yunanistan veya İspanya düşünülürken, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve diğer yetkililer bizi davet ettiler. Hiç düşünmeden Marmaris’e gelmeye karar verdik. Yelken yarışlarında Marmaris’i seçmemizin nedeni Marmaris’i Rusya’da tanıtmak. Turizm açısından Ruslar daha çok Bodrum ve özellikle Antalya’yı tanıyorlar.”

KALAŞNİKOV AİLESİNDEN DE GELEN VAR

Dahoraeva, Marmaris’e gelen Rus işadamları arasında, dünyaca ünlü Kalaşnikof marka piyade tüfeğinin tasarımcısı Mihail Kalaşnikov’un akrabalarından Kiril Kalaşnikof’un yanı sıra Denis Berukov, Yuriy Morev, Sergey Zerenkov ile Yeni Urengoy Belediyesi yetkililerinin bulunduğunu belirtti. Rusya’nın değişik bölgelerinden 120’si işadamı 128 kişilik grup Marmaris’e geldiğine dikkati çeken Dahoraeva şöyle konuştu:

“Marmaris’i tanıtmak için sadece Moskova ile sınırlı kalmayıp Rusya’nın diğer bölgelerinden de işadamlarını topladık. Katılımcıların hepsi bölgelerinde çok tanınmış önemli işadamları ve hem de sporu çok seven kişiler. Marmaris’e gelmeye zaman buldukları için onlara da teşekkür ediyorum. Her yatta 8 kişinin bulunduğu yarışlar Cuma gününe kadar devam edecek. Her gün ödül töreni olacak.” – Mustafa SARIİPEK / MARMARİS(Muğla), (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz