Son Dakika
17 Haziran 2019 Pazartesi

“Selçuk’un Işığı olacağım” diyor

27 Ağustos 2013 Salı, 11:32

CHP Selçuk Belediye Başkan Aday Adayı Özcan Işık, hafta başında başlamış olduğu sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine Selçuk Esnaf Odası ile devam etti. Başkan aday adayı Işık, yerel yönetimlerde ulaşabilirliğin önemine dikkat çekerek, vatandaş mutlaka dinlemek gerektiğini vurguladı. Işık, “Belevi’ni nasıl kalkındırdıysak, Selçuk’ta da onu başarmak istiyorum” dedi.
Yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde Selçuk’un başkanı olma yolunda aday adaylıklarını açıklayan partililer, ilk ziyaretlerini yerel yönetimlerin can damarı sivil toplum kuruluşlarına yaparak başladılar. Selçuk’tun mevcut Başkanı CHP’li H.Vefa Ülgür’ün aday olmayacağı konusundaki söylemlerinden sonra ilçede gözler; en çok merek edilen partiler arasında bulunan CHP’ye çevrildi. Diğer yandan aday adaylığını ilk açıklayan isimler arasında bulunan ve önce Belevi halkının güvenini kazanan, şimdi de Selçuk halkının güvenini kazanacağına inanan CHP’li Özcan Işık, göreve geldiği günden itibaren tüm çalışmaları sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek yapacaklarını açıkladı. Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Güller ve Yönetim Kurulu üyelerini Oda’da ziyaret eden Başkan Işık, neden aday olduğu konusunda Oda yöneticilerine bilgi verdi. Belevi’de yaptığı çalışmalardan bahseden CHP Selçuk Belediye Başkan Aday Adayı Özcan Işık, “Biz talip olduğumuz yerdeyiz. Halkımız ve genel merkezimiz bize bu görevi verdiği taktirde Selçuk’u bir yılda toparlar ve bu güzel ilçeyi marka haline dönüştürürüz” dedi.
Eşinin ve çocuklarının Ankara’da yaşadıklarını, hiç bir kişinin eşini ve çocuklarını başka bir memlekette bırakarak makam için mücadele etmeyeceğini söyleyen CHP’li Özcan Işık; “Ben her zaman şunu söylüyorum. Belediye Başkanlık için bir dönem az, iki dönem de fazla. Bu anlayışla bir dönem kendi doğup büyüdüm ve okuduğum Belevi Beldesi’ne vefa borcumu ödemek için geldim. Ancak bizim bu bir dönemimizi çok gördüler ve başkanlığımın 3.yılında maalesef Bütünşehir yasasını çıkardılar. Bütün yetkilerimizi elimizden aldılar. Bu anlamda doğup büyüdüğüm topraklarda başlatmış olduğum ve yarım kalan projelerimiz var. Halkımız ve Genel merkezimiz bu görevi bana verirse Selçuk ve Belevi bölgesindeki yarım kalan tüm projelerimizi tamamlamak, Selçuk’u marka haline dönüştürmek istiyoruz” dedi.
Yapılan bu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Güller, Başkan Işık’ın anlattıklarına katıldığını, önümüzdeki süreçte kendisine başarılar dilediğini söyledi.
NİLÜFER ÖZTÜRK SİLAY/İZMİR (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri