Son Dakika
26 Haziran 2019 Çarşamba

Polis müdahelesi KESK eylemini bitirdi

20 Ağustos 2013 Salı, 19:09

Toplu sözleşme görüşmelerini protesto etmek için değişik illerden Ankara’ya gelen ve Kızılay’a yürümek isteyen KESK’e bağlı gruba, polis müdahale etti.

www.haberhurriyeti.com / GÜNDEM
Türkiye’nin çeşitli illerinden gelerek öğle saatlerinde AŞTİ önünde toplanan KESK üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önüne yürüdü. “İnsanca yaşamak istiyoruz”, “Toplu sözleşme hakkımız, grev silahımız” şeklinde sloganlar atarak, “Toplu sözleşme değil, grevli toplu sözleşme istiyoruz”, “Parasız eğitim, parasız sağlık” yazılı döviz ve pankartlarla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yürüyen grup, yolda polis barikatıyla karşılaştı. Burada barikatı aşmak isteyen grup ile polis arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Polisin göstericilerin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önüne yürümesine izin vermesi üzerine KESK Genel Başkanı Lami Özgen, Bakanlık önünde basın açıklaması yaptı.
Açıklamanın ardından Güven Park’a yürümek isteyen grup, Bosna Hersek Caddesi’nde tekrar polis barikatıyla karşılaştı. Polisin uyarılarına rağmen uzun süre caddeyi trafiğe kapatan grup, Konya Yolu üzerinden Güvenpark’a gitmeye çalıştı. Tandoğan’a kadar polisten kaçmayı başaran göstericiler Celal Bayar Cadde’sinde çevik kuvvet ekiplerine yakalandı. Polis göstericilere TOMA ve biber gazıyla müdahale etti. Göstericiler müdahalenin ardından dağıldı. – ANKARA (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri