Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

Poligon’u rantcılara teslim etmeyeceğiz

karabağlar belediye Başkanı Selvitopu, “Vatandaşlar Uzundere’ye üniversite istiyor. Biz de Poligon deresinin olduğu yere konut istemiyoruz. Yeni konut alanları açmak gelişim, değişim değildir” dedi,

10 Aralık 2018 Pazartesi, 10:11

Kent Konseyi’nin genel kuruluna katılan Başkan Selvitopu,  Karabağlar’da yeni konut alanlarına ihtiyaç olmadığını, boş alanları imara açıp yeni binalar yapmanın Karabağlar’ın değişmesini, gelişmesini engellemek olduğunu belirterek, “Karabağlar’ın değişmesine dinamit koymayın” dedi.

Karabağlar Kent Konseyi’nin 11’incisi düzenlenen olağan seçimsiz genel kurulu Bozyaka Kültür Merkezi’nde yapıldı. Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, kent konseyi üyelerinin de katıldığı genel kurulda Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık ve meclis başkanları, yaptıkları çalışmalar hakkında sunum yaparak bilgilendirme de bulundular.

Genel Kurula katılan ve bir konuşma yapan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ise, Karabağlar Kent Konseyi’nin 5 yıllık süre boyunca ilçeye önemli katkılarda bulunduğunu belirterek, kent konseylerinin güçlenerek ilçeye daha çok katkı vermesini temenni etti.

İki önemli konuya  dikkat çekti

Karabağlar’ın son dönemde fark edilmeye başlandığını ve belli çevrelerin buraya göz dikmeye başladığını belirten Selvitopu,  Karabağlar’da kent konseyi ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin bu gelişmelere karşı duyarlı olmasını istedi. Selvitopu, “Her seferinde söylediğimiz gibi Uzundere’deki 77 hektarlık alanın tamamının üniversite alanı olmasını istiyoruz. Bu Karabağlar halkının isteğidir. Bir diğer konu ise Poligon Deresi. Burayı da rantçılara teslim etmeyeceğiz. Aynı Uzundere’de olduğu gibi burası da ısrarla konut yapılmak isteniyor. Hep söylüyorum. Yeni konut alanlarına ihtiyaç yok. Değişim ve dönüşüm kendi yaptığımız planlamalardaki konut stoklarıyla mümkün. O planlama içerisinde konut stokumuz var. Yeni alanlar açmak Karabağlar’a ihanet etmektir. Gelişimine, dönüşümüne ihanet etmektir. Buradan tekrar uyarıyorum, lütfen bunu yapmayın. Karabağlar’ın değişmesine dinamit koymayın. Boş alanları imara açıp yeni binalar yapmak Karabağlar’ın değişmesini,  gelişmesini engellemektir. Kim aksini iddia ediyorsa, hodri meydan;  buyurun gelin tartışalım. Bunu anlatabilecek güçteyiz,  bilgi ve birikime sahibiz” dedi.

Biz yapmıyoruz da kim yapıyor?

Görevlerinin bilincinde olduklarını ve görevlerine kararlılıkla devam ettiklerini ifade eden Selvitopu,  “Birileri çıkıp belediye bir şey yapmadı diyor. Peki, biz yapmıyoruz da kim yapıyor? Siz mi? Yoksa uzaydan gelenler mi? Karabağlar Belediyesi olarak biz üzerimize düşen görev ve sorumlulukları her zaman yerine getiriyoruz, bundan sonra da getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Selvitopu son olarak Karabağlar’ın modern, insanların günlük yaşamlarını rahatlıkla sürdürebildiği bir kent haline getireceklerini ifade ederek,  söylediği konuları gündemde ve canlı tutarak sivil toplum örgütlerinin de desteklemesi ile Karabağlar’a hep beraber sahip çıkacaklarını sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz