Son Dakika
25 Haziran 2019 Salı

Özel Bireyler İçin Yeni Bir Dernek Geliyor

Ege Engel Siz Yaşam Derneği İzmir’de yeni bir dönem başlatmaya geliyor.

19 Mart 2019 Salı, 10:08

İnci Sancak, Serpil Atlet, Arzu Gül, Meltem Cinstaş, Sevinç Özyatık, Aynur Şahin ve Zeynep Ergüven öncülüğünde kurulan dernek, uzun süredir ‘İyilik Kulübü’ adıyla dezavantajlı bireylere destek veriyordu. Dernek Başkanı İnci Sancak, çok iyi dönüşler aldıklarını ve daha büyük işler yapmaya karar verdiklerini dile getirdi.

Bu yüzden 7 kişiyle başladığımız yolda daha fazla kişiye dokunabilmek için ‘Meleğim olur musun?’ projesini başlattık diyen Sancak, dezavantajlı bireye yönelik kendi belirlediğiniz süre boyunca eğitim masraflarını karşılayacak, yetenekleri doğrultusunda onu yönlendirip hayata tutunmasını sağlayacaksınız. Yani o çocuğun meleği olacaksınız, onu koruyup kollayacaksınız” dedi.

Sancak, “Yalnızca maddi yardıma değil, bizlerle vakit geçirip, özel anları birlikte paylaşmak isteyenlere de açığız” diyerek maddi destekten daha önemli olan şeyin manevi destek olduğunu vurguladı.

Ayrıca dernek, 9 Nisan’da Ahmed Saygun Sanat Merkezi’nde özel bir konser düzenleyecek. Şef Hakan Şensoy yönetiminde solist Burhan Öcal eşliğinde, özel çocuklar İzmir Devlet Senfoni Orkestrası işbirliği ile sahne alarak konser verecek. Gecenin sanat yönetmenliğini ise Sinan Olcay yapacak.

KAYNAK: HABERLER.COM

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri