11 Temmuz 2018 Çarşamba, 14:30

Yeni doğan bir bebeğe isim konduğunda “ İsmi ile yaşasın…” demek adettendir. Kimileri de adımızın hayatımıza yön verdiğine inanır. Hakları var! Buna en güzel örnek Onur Albayrak olsa gerek.  Çok isabetli bir ad vermiş ailesi ona zira böylesine onurlu  olan Onur’u başka bir isim tanımlayamazdı.

Mevzu hepimizce malum, toplumun kanayan yarası: Çocuk gelinler! İrinle dolan bir çıbana dönüşen korkunç gerçeği besleyen duyarsızlığımızdan kurtulmamızda onurlu Onur önderlik yaptı topluma. Körelen duygularımıza, umursamazlığımıza inat baş kaldırdı şahit olduklarına. Ekmek parası demedi, görmezden geleyim demedi, bana ne demedi… Helal olsun!

Malatya’da çalışıyor kahramanımız. Profesyonel olarak düğün fotoğrafları çekmek onun işi. Hayatını bu şekilde idame ettiriyor. Günlerden bir gün adamın teki onurlu Onur’u buluyor ve evleneceği gün düğününü resimlemesini istiyor. Buraya kadar bir anormallik yok, olaydaki garabet on beş gün sonraki törende ortaya çıkıyor. Sözüm ona damat anne kuzusu bir kız çocuğunu kendine gelin etmeye yeltenmiş, korku ve endişesinin içinde hapsolmuş kızcağızın körpe bedenine göz dikmiş,  duygularını yok saymış! Belli ki eş değil,  eziyet edip hükmedeceği bir köle arıyor kendine.  Onurlu Onur şüpheleniyor kızı görünce, yaşını soruyor. Kız cevap veriyor ürkek ve cılız bir sesle: “ONALTI…”! Genç adamda film o anda kopuyor, “Prensip gereği çocuk gelin fotoğrafı çekmiyorum, bir başka fotoğrafçıyla anlaşın” diyor.  Pişkin, küstah damatsa iç dünyasını kaplayan kiri pası kusuyor o anda; “Sen parana bak, girme bu konulara, seni ne ilgilendirir, sen çekimini yap paranı al!” diye söyleniyor. Onurlu Onur uğradığı hakarete, üzerine yağan küfürlere karşılık vermek, kendini savunmak durumunda kalıyor.

Çocuğu cinsel obje olarak gören de bir, adi güdülerini minik meleklerde tatmine kalkışan da bir, çocuğu gelin edip de utanmadan beline kırmızı kurdeleyi bağlayan da bir… Hepsi iblisin insan kılığına girmiş hali!  Yüreği olmayan, vicdanı olmayan, merhameti olmayan aklı pantolonunun fermuarına sıkışmış ilkel varlıklar kız çocuklarına sözde gelinlik giydirenler.

Topyekûn hareket eder, şu pek sevdiğimiz üç maymunu oynamaktan vazgeçersek ıslah olmak için şansımız olabilir. Bu toplumda onurlu Onur’ların artması gerek, hepimizin ondan öğrenecek çok şeyi var.

www.haberhurriyeti.com / Özlem Abut Otluoğlu

2 Yorum

 1. Sevinç Özküçük

  11 Temmuz 2018 at 15:47

  Eskiden ayıp olan herşey mübah oldu ar namus kalmadı denirdi şimdi geçer oldu o kadar üzgünüm ki bize milyolarca Onur bey lazım ama maalesef yok susuyorlar teşekkür ederim gönülden kendisine

 2. fikret kalmuk

  12 Temmuz 2018 at 18:26

  önce anne babaları sıgaya çekeceksin.
  Eğiteceksin veya cezalandıracaksın..
  Ya da TV’lerde teşhir edeceksin…
  Çocukları taciz edilmeyecekleri (tabii varsa) yurtlara yerleştireceksin…
  Ahlaksız, ırz düşmanı, aklı iki bacak arasına sıkışıp kalmış insan müsvettelerini yaşa başa bakmadan anında askere alıp Afrin’e cepheye veya pkk ile mücadeleye göndereceksin..Bence en iyisi fıcı nöbeti tutturmak…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO