Son Dakika
21 Ağustos 2019 Çarşamba
”

OLMUYOR SAYIN MADAGASKAR İÇİŞLERİ BAKANI, OLMUYORI!!

Poliscanların sorunlarını yaza yaza yalama yaptık. ama biz yine soracağız sayın bakanım, 12/12 size neyi anlatıyor sormak isterim.

27 Kasım 2017 Pazartesi, 12:22

Uzun zamandır yazmıyorum diye sanmayın ki, bazı şeyleri size hatırlatmaktan vazgeçtim. Ben kolay kolay vazgeçmem. Bizim memlekette olanlardan haberiniz var mı bilmiyorum, bu yüzden az biraz sohbet edelim istedim.

Biliyorsunuz benim poliscanlarım benim için çok değerlidirler. Can bu, değerli olmaz olur mu? Ya da şöyle sorayım, aklı olan canını, sevmez mi koruyup kollamaz mı, böyle bir saçmalık olur mu? Bu yüzden sohbetin konusu tabii ki, yine yeniden poliscanlarım.

Benim canlarımın sorunları, vallahi temcit pilavı’nı geçti. Isıtıp ısıtıp ortaya koyuyorum, Allah’ın izniyle, bırakın yiyeni, dokunanı bile görülmedim henüz. Bu yüzden, davadan dönenin kaşığı/kalemi kırılsın diyerek, yine yeniden ısıtıp koyacağım önünüze sorunları.

Sayın Madagaskar İçişleri bakanı, biliyor musunuz, bizim haber bültenlerinde ne arasanız var, ama bir tek polisin, 3600 ek gösterge için hak arayışı konusunda tek kelime yok. Bilgilendirme olmayınca bir takım çok bilmişler 3600’ü maaş sanıyor ” zaten her şey bedava, aldığınız maaş neyinize yetmiyor”gibi beyin fukarası yorumlar yapıyor. Hani diyorum, haberlere  konu olsa, acaba poliscanların sesi size kadar gelir mi? Yani  Olmuyor, sayın Madagaskar İçişleri bakanı’m olmuyor.

Siz sustukca, sıra bize gelmiyor. Poliscanlarımın dış görevlerde çektiği sıkıntıyı, yemin ederim kendi sahasında, kendi kalesine gol atan futbolcu çekmiyordur. Düşünsenize eve misafir davet ediyorsunuz, yemek yetmiyor, yatacak yer yetmiyor ev sahibi ”hadi kendi başının çaresine bak” diyor. Yani olmuyor, sayın Madagaskar İçişleri bakanı’m olmuyor.

Yemek yetmiyor demişken aklıma kumanyalar geldi. Hiç rastladınız mı bilmem? Hani göreve giden poliscanlara verirler, aç kalmasınlar diye. Ama onlar, verilen kumanya yenemeyecek durumda olduğundan yine de aç kalır. Hah işte o konuya yine yeniden dokunmak istiyorum. Ama  baştan söyleyim, ”Bakın böyle güzel kumanya da var” demekle olmuyor bu işler. Neden derseniz, o güzel kumanyanın varlığı, başka ilde ıslak ekmek arası peynirli kumanya alan poliscana bir fayda sağlamıyor. Yani şöyle anlatayım, sizin hanım güzel yaprak sarması yapamıyorsa, benim güzel yaprak sarması yapmam, nasıl ki size fayda sağlamıyorsa bu da aynı öyle işte. Yani diyeceğim o ki Olmuyor, sayın Madagaskar İçişleri bakanı’m olmuyor.

Sanırım bunaldınız da, daha sorunların yarısına bile gelmedim. Amirlerin davranışları, ek görevlerin azizliği, emeklilerin sorunları, sağlık sorunlarının ciddiye alınmayışı, intiharlar, haksız yere açılan, bazen komikliğe varan soruşturmalar, bu soruşturmaların azizliğine uğrayıp yenen sürgünler. Ohooo durun daha yeni başladık.  Yani, Olmuyor, sayın Madagaskar İçişleri bakanı’m olmuyor.

Tamam o zaman sizi daha fazla bunaltmadan son bir soruna daha dokunup tek taraflı sohbeti sonlandırayım. Gerçi dokunduğum yer yalama yaptı, yaza yaza ama, ben yine de dokunayım.

12/12 size neyi anlatıyor sormak isterim. Yok Sayın bakanım futbol maçı değil bu 12/12 maç yapsınlar. Bu Poliscanlarımın çalışma saatleri. Ne demek ”hadi canım sende” Vallahi bazı illerde benim poliscanlarım uzun süredir dur durak bilmeden 12/12 çalışıyor. Yani 12 saat görev, eve geldi yattı kalktı (ha bu arada ek görev yoksa eve geldi yattı kalktı geçerli) hadii yeniden görev. Yukarıda saymıştım ya sorunların bir kısmı diye. O sorunların en büyük kaynağı bu 12/12 görev sistemi. Düşünsenize 12 saat meclistesiniz, eve giderken yolda diyorlar, bilmem nerenin açılışı var, tam oradan çıktınız eve gidiyorsunuz, bilmem kim geldi onu karşılamaya gideceksiniz, tam eve gideceksiniz o da ne görev saati gelmiş hadii yeniden göreve. Yaaa, işte 12/12 böyle bir şey Yani Olmuyor, sayın Madagaskar İçişleri bakanı’m olmuyor.

Bu arada beni dinlediğiniz için teşekkür ederim, kendi memleketimde sesimizi duyuramayınca çareyi size yazmakta buldum. Hakkınızı helal edin poliscanlarımın çözülemeyen sorunlarıyla sizi bunalttığım için!!!

CAN GAZİLERİMİ, YÜREK YANGINIM ŞEHİTLERİMİ SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM.

BEYHAN BİÇKİN

5 Yorum

 1. yunus

  27 Kasım 2017 at 15:51

  saolun sesimize ses oldunuz

  • Beyhan Biçkin

   28 Kasım 2017 at 15:56

   Siz de sağolun. Hep varolun.

   • Hz.Ömer

    28 Kasım 2017 at 20:54

    Beyhan hanım,
    Bu yazınıza en az 100.000 teşekkür ve 250.000 retweet almanız gerekirdi.siz,ben ve iki arkadaş toplam 4 kişi bir elin parmağı kadar bile olamadık.Hakkımız yendi diyen bir kesinin hakkını arıyorsunuz. sonuç üç kişi.nerde hani hakkımız yeniyor diyen ve sayımız milyonlar diyen polis emeklileri yada polis sevenler…ölmüşüz haberimiz yok. bu kadar korku ile hak aranmaz. bu kadar korku ile hakkınız yenir…Sizde candan ve yürekten polisin hakkını arıyorsunuz ama üç kişi destek ancak Nasrettin Hocayı Timurlenge gönderen Halk’da görülür.Siz Nasrettin Hoca ben ve diğer iki arkadaş kaçmadan desten veren Hocanın yanında duran halk.İnan dilim tutuldu.Yazacaklarımı sıralayamıyorum.Yazamıyorum.Bu halk ve bu emekli polis ve sözde emekli polis dernekleri ile polisin hakkı aranmaz HAKKI YEDİRİLİR…Bu kafayla hakkımızı nah alırız. Hakkımızı yediririz…Emekli bir polis olarak Yazık üzüldüm.Ölmüşüz haberimiz yok.ölüye ÖZLÜK HAKKI verildiği nerede görülmüş’ki bize verilsin!!!….saygılarımla

 2. Hz.Ömer

  27 Kasım 2017 at 21:47

  BİMER’e Yazdığım yazı…

  1980 yılında,bir ekonomiste,sistemi sormuşlar.O’da;Uzunca bir sopanın ucuna tutturulmuş bir havuç’un önlerine uzatıldığı ve o bir havuç için koşan tavşanların koşulu olduğu,arabanın havuç dolu olduğundan habersiz tavşanların çektiği arabaları düşünün.İşte umut olarak sunduğumuz Ekonomik sistem budur.Yük sahipleri,yükün nereye götürülmesini istiyorsa,Sürücülere söylüyorum,Sürücülerde havuçlu sopayı o tarafa çeviriyor,tavşanlarda o tarafa koşuyor.Milyonlarca tavşan önlerine uzatılan sopalı havuç ile idare ediliyor.Demiş.Emekli Bir Polis memuru olarak her havuç gördüğümde bu aklıma geliyor.Kendimi aldatılmış,iğfal edilmiş bir Tavşan gibi hissediyorum.Faiz lobisini arıyorsanız sürücüleri takip edin.Sizi lobiye götürecektir.Tavşanlıktan kurtulamayacağımıza göre,Emekli Polislere 3600 Ek Gösterge+Aile Yardımının verilmesi,ne zarar ettirir,ne yükü azaltır,nede Araba+Yük sahiplerini sinirlendirir,nede bizi Tavşanlıktan çıkarır.O zaman neden bekleniyor?Gereğini saygılarımla arz ve talep ederim

  BİMER YAZIMIN MUHATABI OLARAK SGK’yı GÖRMÜŞ ve SGK’nın Bimer adına verdiği cevap..

  Sayın ………..,
  T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne yapmış olduğunuz 1701756070 sayılı başvurunuz 24.11.2017 tarihinde KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

  BİLİNDİĞİ ÜZERE, KANUN YAPMA T.B.M.M.’NİN, KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İSE BAKANLAR KURULU’NUN YETKİSİ DAHİLİNDEDİR. KURUMUMUZ (S.G.K. EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK DAİRE BAŞKANLIĞI) T.B.M.M. TARAFINDAN ÇIKARILAN KANUNLAR İLE BAKANLAR KURULU’NCA YÜRÜRLÜĞE KONULAN KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERİ UYGULAMAKLA YÜKÜMLÜDÜR. BELİRTİLEN KONUDA KANUN VEYA KANUN HİKMÜNDE KARARNAME YAPILIP RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDIĞINDA GEREKLİ İŞLEM YAPILACAKTIR.

  DENİLMİŞTİR.SGK’YA CEVABI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

  ANCAK;
  ŞİMDİ AÇIK UÇLU SORU SORMA MODA OLDUĞU İÇİN BENDE SİZE AÇIK UÇLU VE SEÇMELİ SORU SORAYIM.
  YAZIMIN MUHATABI HANGİ MAKAM ? …………..(CEVAP ) BAŞBAKANLIK, TBMM BAŞKANLIĞI (OLARAK YAZANLARA 100 PUAN)

  BU SAYFA ARACILIĞI İLE BİMERE SORUYORUM.SAYIN BİMER NEDEN TOPU TACA ATIYORSUN?

  BU YAZIMA MUHATAP MAKAM, SAYIN TBMM BAŞKANLIĞI, SAYIN BAŞBAKANLIK MAKAMINA ARZ EDİLMESİ GEREKİYORDU.

  BİLDİĞİNİZ ÜZERE SAYIN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ÖLÜM İLE YAŞAM ARASINDAKİ İNCE ÇİZGİDE YAŞAYAN EMEKLİ POLİSLER İLE İLGİLENMEK BAKANLIĞIN İŞ, YETKİ, SORUMLULUK, YÜKÜMLÜLÜK ALANINA GİRMEDİĞİ İÇİN ( ÖZLÜK İŞLERİ İLE UĞRAŞMIYOR)

  BİZ, BU TAVŞANLARIN ÇEKTİĞİ HAVUÇLARIN SAHİBİ KİM?
  MİLLETE ARZ EDERİM.

 3. Ahmet

  28 Kasım 2017 at 10:50

  Teşekkürler kaleminize yüreğinize sağlık Allah sizden razı olsun.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz