Son Dakika
15 Kasım 2019 Cuma
”

Okullar açılıyor, köprü biran önce yapılsın

40 kilometre yol gidiyoruz

30 Ağustos 2019 Cuma, 15:45

Bahri Karataş ( KHA)

İzmir’ in Seferihisar İlçesi’nde geçtiğimiz Şubat ayında, aşırı yağışlar sonucu çöken Orhanlı Mahallesi köprüsü daha yapılmadı.

Mahalleli, yakında okulların açılacağını, her gün ilçeye gitmek için 40 kilometre yol yaptıklarını, köprünün biran öne yapılmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

HİÇBİR GELİŞME OLMADI

Mahalleyi Seferihisar’a ve dolayısıyla İzmir’e bağlayan köprünün, çökme sonrası bugüne kadar bir gelişme olmadı.

Burada yaşayan vatandaşlar, ” 2 bin 200 nüfusumuz var. Büyük bölümünde her gün ilçeye, İzmir’e gidip gelmek zorunda. Bu köprü kapatıldığı için yolu 20-25 kilometre uzatarak Ürkmez üzerinden dolaşmak zorunda kalıyoruz.Pazartesi okullar açılıyor. Çocuklarımız sabah derslerine yetişmek için 1.5 saat önceden kalkıp yola çıkmak zorunda ” dedi.

ZEYBEKÇİ’ DE GÜNDEME GETİRMİŞTİ
Dere yatağının yönünde yapılacak küçük bir düzenlemeyle akışın yatağın geneline yayılabileceğini, köprünün zarar gören kısmının onarımının da hızlıca yapılabileceğini, seçim çalışmaları sırasında uğradığı Orhanlı’da İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi de konuyu gündeme getirmişti.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Konuyla ilgili olarak Seferihisar Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Orhanlı Köprüsü ile ilgili mağduriyeti gidermek için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Seferihisar Belediyesi işbirliğiyle çalışmalar başlatılmıştır” denildi. Aşırı yağışlarla bir kısmı yıkılan köprünün ulaşıma kapatılmasıyla ilgili Seferihisar Belediye Başkanlığı tarafından şu açıklama yapılmıştı:

“Orhanlı Köprüsü’nün hasar gördüğü ilk andan itibaren hem Seferihisar Belediyemiz hem de İzmir Büyükşehir Belediyemiz konu ile ilgili gerekli çalışmaları başlatmıştır. Görülen hasarın giderilmesinin uzun süre alacağı saptanmış, köprünün yeniden ulaşıma açılması için proje ve yapım ihale çalışmaları başlatılmıştır. Yöre halkımızın mağduriyetinin geçici olarak giderilmesi için, Karakoç Deresi üzerine konulmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi Dereler Daire Başkanlığı tarafından araç geçişini sağlayacak olan ‘bakslar’ 3 Mart 2019 Pazar tarihi itibariyle bölgeye indirilerek çalışmalar başlatılmıştır. En kısa sürede mağduriyet giderilip, halkımızın hizmetine sunulacaktır. Değerli halkımıza, siz kıymetli basın mensuplarıyla aracılığıyla önemle duyurulur.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz