Son Dakika
12 Haziran 2019 Çarşamba

Öğrenciler Kayapa’da ŞAH’a kalktı

Santranç Şenliği’nde, 12 okuldan 60 sporcu centilmence mücadele etti.

27 Mayıs 2019 Pazartesi, 22:32

 Kayapa İlkokulu / Ortaokulu geleneksel hale getirdiği Bahçe Santranç Şenliği’nin 5’incisini gerçekleştirdi.

Öğrencileri santrancı sevdirmek için Nilüfer Kaymakamlığı, Nilüfer Belediye Başkanlığı ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen şenlikte 12 okuldan 60 sporcu beyin jimnastiği yaptı.

Nilüfer Belediye Meclis Üyesi Osman Günay, Görükle Dumlupınar  İlkokulu Müdürü Abdullah Urgan, Görükle Hazinedaroğlu Özkan İlkokulu Müdürü Cuma Beyde, Kayapa Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü İhsan Barut ve Nilüfer Belediye Bölge Sorumlusu Veteriner Hekim Özlem Dülger katıldığı şenlik sonunda dereceye giren öğrencilere kupa, katılan tüm öğrencilere madalya verildi.

Kayapa İlkokulu / Ortaokulu Müdürü Mustafa Ergemici, “Amacımız öğrencilerimiz ve okullarımız arasında sevgiyi, saygıyı, arkadaşlığı, dostluğu artırmak, satrançta yapılan hamlelerle öğrencilerimize mücadeleyle azmi kazandırmak” dedi. Müdür Ergemici, “Şenlik adeta Festival havasında geçti mücadelelerde centilmenlik ve hoşgörü ön plana çıktı. Katılan tüm okullara ve öğrencilere ve bize destek veren kurum temsilcilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri