Son Dakika
18 Kasım 2018 Pazar

Ödemiş’in yıldızı – Haberhürriyeti 57. sayı

Haber Hürriyeti Gazetesi’nin 57. sayısı yine çok özel haberlerle hazırlandı. Ödemiş’in yıldızı Dumanlı Tarım.

13 Ocak 2015 Salı, 21:30
Haberhurriyeti 57. sayı_anons

EGİAD Başkanı Seda Kaya ilk 10 iş kadını arasında

Türkiye’nin öne çıkan kişi, kurum ve olaylarının belirlendiği 2014 yılı araştırmalarının sonuçları açıklandı. Medya Takip Merkezi’nin haber yayın araştırmasına göre EGİAD Ege Genç İşadamları Derneği Başkanı Seda Kaya; Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, TÜSİAD’ın eski başkanı Ümit Boyner, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, ile aynı listeye girerek 6. sırada yer aldı.

++++++++++++++++++

Ödemişli mucit Turan Dumanlı’nın başarı öyküsü

Ödemiş’in yıldızı

DUMANLI TARIM

Dozer operatörü iken, geliştirdiği otomatik Süt sağım sistemiyle, iş dünyasına adım atan Turan Dumanlı, müşteri memnuniyetini birinci ilke edinip, fabrikatör oldu.

EKONOMİYE BÜYÜK KATKI
Birçok mühendisten daha yaratıcı projeler yapan, süt ve hayvancılık sektöründe geliştirdiği makina ve cihazlarla, gıda tüzüğüne uygun hijyenik süt üretimi yapılmasını sağlayan Dumanlı, adını verdiği makinalarla ülkeyi ithalattan, üreticiyi sıkıntıdan kurtardı.

LAZERLİ SİSTEM GÜNDEMDE
Bugüne kadar 70 ilde 4 bin çiftlikte sağım hane kuran Turan Dumanlı, şimdiki hedefinin lazerli, insan olmadan tam otomatik robot sistemi olduğunu söyledi. Dumanlı, “Avrupa’da 300 bin Euro’ya çıkan bu robot süt sağım sistemini biz 100 bin liraya yaparız” dedi.

DESTEK OLSA NELER YAPILMAZ Kİ
Bugüne kadar, devletten bir kuruş hibe ya da, destek kredisi almadıklarını söyleyen, Dumanlı, “Bize destek olunursa, ithal ettiğimiz birçok makinenin daha kalitelisini ve daha verimlisini yaparız. Hem döviz çıkışı durur hem de istihdamı artırırız” dedi.
+++++++++++++++++++++++

Karabağlar, hizmet yarışında rakiplerine fark atar

SELVİTOPU’NDAN
2015 MÜJDELERİ

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Vatan Mahallesi’nde 220 yataklıKız Öğrenci Misafirhanesi yapacaklarını,ağaçları kesmemek için 3 kat çizilen projeyi genişlikten azaltıp 5 kat yaptıklarını söyledi.

Dostluk Bulvarı girişinde daha önce otopark olarak planlanan alana Büyükşehir ile birlikte 4012 metrekarelik bir meydan yapılacağını söyleyen Başkan Selvitopu, “Otopark 2 kat olarak meydanın altına alınacak” dedi.

Başkan Selvitopu, Uzundere rekreasyon alanına Gençlik Merkezi de yapacaklarını, Mobilyacılar Odasıyla birlikte Çıraklık, Eğitim Merkezi kuracaklarının altını çizerken, kadınları da meslek sahibi yapacaklarını söyledi.

+++++++++++++++++++++++++++

ÖDEMİŞ İL OLMAYI

ÇOKTAN HAKEDİYOR

Kentin gelişimi için doğalgaz da biran önce getirilmeli.

Eylül’de ataması yapılan Ödemiş’in Masterli Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Haber Hürriyeti Ekibi’ne ilçenin potansiyeline hayran kaldığını söyledi. Ödemiş’in Kültür ve ekonomik varlığının çok zengin olduğunu belirten Ateşoğlu, “Ödemiş Ziraat Bankası 1000 şube içerisinde 30’uncu sırada” dedi.

+++++++++++++++++++++++

TARZ YARATACAKLAR

İzmir Üçkular Semti yepyeni bir kuaför salonuna kavuştu. Kalabalık bir davetli grubunun katıldığı törenle açılışı yapılan Salon Grandis’in işletmecileri Güler Kalkan ve Kaan Öztürk, “Sloganımız herkesin tarzını yaratmak” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO